Religion.in.ua > Україна > Києво-Печерський заповідник представляє виставку відроджених скарбів Києво-Печерської лаври

Києво-Печерський заповідник представляє виставку відроджених скарбів Києво-Печерської лаври


17 12 2014
18 грудня 2014 року о 16:00 у корпусі № 1 Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника відкриється виставка «Відроджені скарби Києво-Печерської лаври (з колекції Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника)», повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Рrostir.museum.

Києво-Печерський заповідник представляє виставку відроджених скарбів Києво-Печерської лаври18 грудня 2014 року о 16:00 у корпусі № 1 Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника відкриється виставка «Відроджені скарби Києво-Печерської лаври (з колекції Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника)», повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Рrostir.museum.

Це великий виставковий проект, який представляє мистецькі твори, що повертаються у музейні зали завдяки складній, наполегливій, надзвичайно відповідальній та прихованій від очей відвідувачів роботі реставраторів. Виставка є звітом про діяльність по збереженню національної культурної спадщини у перші десятиліття ХХІ ст. фахівців відділу наукової реставрації та консервації Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника – одного з найбільших реставраційних підрозділів серед музейних установ України.


На виставці експонуються понад 120 творів мистецтва ХV–ХХ ст. з фондової колекції Заповідника – ікони, срібне церковне начиння, літургійні тканини, вишивки, стародруки, гравюри, скульптура. Відроджені пам’ятки, переважна більшість з яких експонується вперше, відображають багатогранність і розмаїття музейного зібрання та дають уявлення про роботу реставраторів різної спеціалізації – фахівців з реставрації та консервації творів темперного та олійного живопису, поліхромної скульптури та різьблення, виробів із металу, реставраторів тканин, паперу та шкіри.


Основу експозиції складають літургійні вироби з лаврської ризниці, твори монастирських іконописців, речі, знайдені під час розкопок руїн Успенського собору тощо.


Одним із визначних творів лаврських майстрів є представлений на виставці іконостас початку ХІХ ст. із церкви Різдва Христового у Дальніх печерах, реставрацію якого щойно закінчено, і невдовзі він повернеться в храм. Відвідувачі виставки мають унікальну можливість зблизька ознайомитися із цим шедевром.


Експонати виставки демонструють основні принципи роботи реставраторів Заповідника – максимально дбайливе ставлення до пам’ятки і мінімальне втручання в автентичність твору, усунення факторів, які загрожують подальшому існуванню пам’ятки, та використання перевірених часом матеріалів і методик у поєднанні із сучасними розробками.

Адреса: м. Київ, вул. Лаврська 9, Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, виставка «Відроджені скарби Києво-Печерської лаври (з колекції Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника)» (корп. № 1).


Телефон для довідок: 406-63-25, 280-30-71, 406-63-51.


Повернутися назад