Religion.in.ua > Україна > Синод УГКЦ заохочує духовенство всебічно підтримувати Рух анонімних алкоголіків

Синод УГКЦ заохочує духовенство всебічно підтримувати Рух анонімних алкоголіків


6 02 2015
Шістдесят шоста сесія Синоду єпископів Києво-Галицького Верховного архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви відбулася в Реколекційно-відпочинковому центрі Львівської архиєпархії УГКЦ у Львові-Брюховичах 29-30 січня 2015 року. Синод перейнявся турботою про алкозалежних, а також людей з вадами зору, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

Синод УГКЦ заохочує духовенство всебічно підтримувати Рух анонімних алкоголіківШістдесят шоста сесія Синоду єпископів Києво-Галицького Верховного архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви відбулася в Реколекційно-відпочинковому центрі Львівської архиєпархії УГКЦ у Львові-Брюховичах 29-30 січня 2015 року. Синод перейнявся турботою про алкозалежних, а також людей з вадами зору, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

З огляду на стрімке поширення хвороби алкоголізму серед українського народу Синод постановив "заохочувати духовенство і вірних до відмови від вживання алкоголю під час церковних святкувань (храмовий празник, відвідини єпископа, відвідини з йорданською водою та інші заходи, які організовуються парафією)", "рекомендувати першу п’ятницю місяця як день молитви за узалежнених в усіх архиєпархіях/єпархіях/екзархатах Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ", "затвердити програму душпастирства тверезості на загальноцерковному, єпархіальному та парафіяльному рівнях".

Для цього на загальноцерковному рівні рекомендується духовенству та мирянам взяти участь у прощі «Дорогою зцілення» до Унівської Свято-Успенської лаври, присвяченій молитві за утвердження українського народу в чесноті тверезості, до щорічного душпастирського плану єпархій.

Також пропонується "заохочувати єпископів та священиків надавати всебічну підтримку Рухові анонімних алкоголіків в Україні".

На єпархіальному рівні рекомендується внести тему душпастирства тверезості до плану освітніх курсів для священиків; розвивати душпастирство осіб, залежних від алкоголю.

На парафіяльному рівні рекомендується заохочувати створення товариств тверезості; проводити місії тверезості (щонайменше раз на 5 років); впровадити щомісячний день молитви за зцілення узалежнених та їхніх рідних; активно використовувати Золоту книгу тверезості для плекання чесноти тверезості серед вірних.

Для підтвердження уваги Церкви до осіб з вадами слуху Синод постановив висловити визнання та вдячність Центрові душпастирства осіб з вадами слуху «Надія», у душпастирській опіці осіб з вадами слуху брати за основу культуру глухих, опрацювати стратегію душпастирювання глухих та доручити виконання цього завдання Центрові душпастирства осіб з вадами слуху «Надія».


Повернутися назад