Religion.in.ua > Україна > 8 парафій УАПЦ перейшли до УПЦ КП

8 парафій УАПЦ перейшли до УПЦ КП


14 04 2015
Парафії вікарного деканату Предстоятеля УАПЦ, очолюваного протоієреєм Ігорем Курпітою - членом Патріаршої Ради УАПЦ, ввійшли до складу Львівської єпархії УПЦ КП. Також на Тернопільщині до УПЦ Київського Патріархату перейшли три парафії, які належали до Української Автокефальної Православної Церкви, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП.

8 парафій УАПЦ перейшли до УПЦ КППарафії вікарного деканату Предстоятеля УАПЦ, очолюваного протоієреєм Ігорем Курпітою - членом Патріаршої Ради УАПЦ, ввійшли до складу Львівської єпархії УПЦ КП. Також на Тернопільщині до УПЦ Київського Патріархату перейшли три парафії, які належали до Української Автокефальної Православної Церкви, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП.


Заклик глави УПЦ КП Патріарха Філарета та Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату про потребу зміцнення єдиної Помісної Церкви почули на Тернопіллі. Тут продовжується об’єднання православних громад інших юрисдикцій в лоні Київського Патріархату.

Так, слідом за переходом кількох парафій із Московського Патріархату, в ці дні під архіпастирський омофор архієпископа Тернопільського, Кременецького та Бучацького Нестора, ієрарха УПЦ КП, виявили бажання перейти ще три парафії, які раніше належали до Української Автокефальної Православної Церкви.

Керуючий Тернопільською єпархією УПЦ КП задовольнив прохання громади Успіння Пресвятої Богородиці с. Зозулинці Заліщицього благочиння (настоятель архімандрит Всеволод (Кочергін)), громади Архістратига Божого Михаїла с. Буглів Лановецького благочиння та громади Різдва Пресвятої Богородиці с. Кутиська Лановецького благочиння (настоятель прот. Роман Стадник) та благословив їх надалі продовжувати своє служіння в лоні УПЦ Київського Патріархату.

На Львівщині митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, ієрарх УПЦ КП, задовольнив клопотання настоятелів Свято-Троїцької (м. Львів), Преображенської (с. Суховоля, Городоцький р-н), Свято-Михайлівської (с. Романів, Перемишлянський р-н), Різдво-Богородичної (с. Солонка, Пустомитівський р-н), Свято-Михайлівської (с. Ковирі, Пустомитівський р-н) релігійних громад, які раніше (при житті митрополита Мефодія Кудрякова) утворювали вікарний деканат Предстоятеля УАПЦ, щодо прийняття цих громад до складу Львівської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату.


У поданих проханнях спонукою до такого рішення священнослужителі вказували прагнення долучитися до становлення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви.

На сайті УПЦ КП зауважується, що кожна релігійна громада приймала рішення осібно, незалежно від інших парафії деканату, з дотриманням усіх вимог чинного законодавства України, тобто на парафіяльних зборах із прийняттям відповідного рішення простою більшістю голосів.

Фото Facebook


Повернутися назад