Religion.in.ua > Україна > Польські науковці дослідили у Галичі рідкісні релігійні книги караїмів

Польські науковці дослідили у Галичі рідкісні релігійні книги караїмів


24 07 2015
З робочим візитом 16 липня до Музею караїмської історії та культури Національного заповідника «Давній Галич» завітали науковці з Познані (Польща). Вони досліджували пам’ятки історії караїмської громади Галича, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Рrostir.museum.
Польські науковці дослідили у Галичі рідкісні релігійні книги караїмівЗ робочим візитом 16 липня до Музею караїмської історії та культури Національного заповідника «Давній Галич» завітали науковці з Познані (Польща). Вони досліджували пам’ятки історії караїмської громади Галича, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Рrostir.museum.

У складі делегації Петр Муховський – завідувач кафедри близько-східних досліджень університету ім.А.Міцкевича (Познань, Польща), професор вищої школи гебраїстики «Торуль»; Вероніка Клімова – аспірантка університету ім.А.Міцкевича (Познань, Польща), кафедра азіатських досліджень; Молгожата Махчінська – аспірантка університету ім.А.Міцкевича (Познань, Польща), Інститут мовознавства.

Вони досліджували пам’ятки історії караїмської громади Галича, документи. Велика увага була приділена колекції релігійних книг, написаних гебрейською мовою.

Петр Муховський опрацьовував тему «Гебраїстика арамейсько-караїмська». Вероніка Клімова -  «Караїмська самоідентифікація в Східній Європі». Молгожата Махчінська - «Вимова діалекту литовсько-караїмського».

В ході проведеної роботи було підтверджено важливість документальних, епістолярних даних з фондів та експозиції Музею караїмської історії та культури. Підкреслили безцінний скарб музею – Тору (ХVIIIст.) та молитовні книги на гебрайській мові (ХVI-ХVIIIст.).

Цікавою була зустріч із представником галицької караїмської громади Шимоном Мордковичем. Він розповідав про культуру, традиції  громади, історії, що чітко запам’яталися ще з дитячих та юнацьких років. Зустрілися із Валентиною Абрагамович (Литва), яка приїхала погостювати на батьківщину своїх  пращурів. Також не оминули науковці і вулицю Караїмську, де можна побачити будинки, в яких проживали караїми.

Вчені провели дослідження і на караїмському кладовищі. Тут збереглося близько 200 надмогильних пам'ятників. Найстаріші з них датуються серединою XVIII ст.

Співробітники Музею щиро подякували професору Петру Муховському та його команді за плідну співпрацю.


Повернутися назад