Religion.in.ua > Україна > Глава УГКЦ і лідер парламентської фракції «Самопоміч» обговорили зміни до Конституції України

Глава УГКЦ і лідер парламентської фракції «Самопоміч» обговорили зміни до Конституції України


2 10 2015
1 жовтня 2015 року у своїй резиденції поблизу Патріаршого собору в Києві Верховний архієпископ Святослав, глава УГКЦ, зустрівся з Олегом Березюком, народним депутатом України, лідером парламентської фракції «Самопоміч». Під час зустрічі сторони обговорили перебіг процесу опрацювання та ухвалення змін до Конституції України, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

Глава УГКЦ і лідер парламентської фракції «Самопоміч» обговорили зміни до Конституції України1 жовтня 2015 року у своїй резиденції поблизу Патріаршого собору в Києві Верховний архієпископ Святослав, глава УГКЦ, зустрівся з Олегом Березюком, народним депутатом України, лідером парламентської фракції «Самопоміч». Під час зустрічі сторони обговорили перебіг процесу опрацювання та ухвалення змін до Конституції України, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

Олег Березюк представив Верховному архієпископу Святославу позицію його фракції та висловив своє занепокоєння поспішністю самого процесу, який проходить без належного обговорення серед експертів і громадян.

Глава УГКЦ зазначив, що Церква не втручаємося у справи державного будівництва та державного устрою. «Тож питання децентралізації можемо трактувати тільки як громадяни нашої Держави та вимагати від усіх учасників цього процесу керуватися виключно державними інтересами в прийнятті рішень, а не партійною доцільність чи іншими негідними мотиваціями», ‒ сказав Святослав.

Стосовно конституційних змін, які покликані покращити судоустрій та судову систему в Україні, то Предстоятель УГКЦ сказав, що Церква всебічно підтримує такі ініціативи, які спрямовані на досягнення справжньої незалежності судової гілки влади, переведення її на ґрунт істинного правосуддя, яке неможливе без моральності суддівського корпусу.

Що ж стосується питання внесення змін до Розділу ІІ Конституції України, то сторони висловилися про неприпустимість вносити зміни без широкого обговорення, без урахування культури і традицій українського народу. «Тут ще слід додати й засадничу тезу про те, що людський закон, який не є згідний зі Законом Божим – це беззаконня», ‒ сказав Святослав.

На завершення зустрічі обидва співрозмовники висловилися про необхідність тіснішого постійного діалогу влади зі суспільством, про що йшлося під час національного форуму «Трансформація України», який 22 вересня відбувся у Києві.


Повернутися назад