Religion.in.ua > Україна > У Києві вшанували пам'ять митрополита УАПЦ Василя Липківського, розстріляного органами НКВС

У Києві вшанували пам'ять митрополита УАПЦ Василя Липківського, розстріляного органами НКВС


2 12 2015
27 листопада, у річницю розстрілу митрополита УАПЦ Василя Липківського, співробітники Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» та Науково-дослідного інституту українознавства МОН України, представники духовенства та громадські діячі провели захід «Не бійтесь! Коли наша справа правдива й угодна Богові, ніхто нас не переможе!», присвячений пам’яті видатного служителя УАПЦ, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Рrostir.museum.

У Києві вшанували пам'ять митрополита УАПЦ Василя Липківського, розстріляного органами НКВС27 листопада, у річницю розстрілу митрополита УАПЦ Василя Липківського, співробітники Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» та Науково-дослідного інституту українознавства МОН України, представники духовенства та громадські діячі провели захід «Не бійтесь! Коли наша справа правдива й угодна Богові, ніхто нас не переможе!», присвячений пам’яті видатного служителя УАПЦ, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Рrostir.museum.

У заході взяли участь Богдан Біляшівський, генеральний директор заповідника, Тетяна Шептицька, заступник генерального директора з наукової роботи, Арсен Зінченко, голова Всеукраїнського товариства імені Митрополита Василя Липківського, Олесь Шевченко, дисидент, колишній політв’язень, член Української Гельсінської спілки, Валентина Піскун, доктор історичних наук, отець Андрій Власенко, настоятель Свято-Михайлівської церкви в Національному музеї народної архітектури й побуту та інші.

Генеральний директор Заповідника Б. Біляшівський нагадав присутнім історію створення й функціонування колишньої спецділянки НКВС УРСР у Биківнянському лісі та продемонстрував архівні документи, які засвідчили обставини смерті мтрополита В. Липківського. У день його розстрілу від рук нкведистів у Києві загинуло ще 86 людей.

«Злочини комуністичного тоталітарного режиму потребують ще великого і ґрунтовного дослідження. Українців як спільноту позбавили не лише церковної чи мистецької еліти, а й загальмували подальший розвиток суспільства. Митрополит Василь Липківський жив і діяв у добу відновлення української державності та протиборства з антиукраїнським режимом, і докладав максимальних зусиль до створення УАПЦ. Хочеться вірити, що наше покоління дочекається постання в державі єдиної самоврядної української церкви. В особі Митрополита Василя Липківського ми також вшановуємо пам'ять усіх розстріляних у часи Великого терору в Україні» - наголосив Богдан Біляшівський.

Учасники заходу пошанували пам'ять розстріляних покладанням квітів до української та польської частини Міжнародного меморіалу жертвам тоталітаризму.

Священик Андрій Власенко відправив поминальний молебень за жертвами політичних репресій та голодоморів в Україні.


Повернутися назад