Religion.in.ua > Україна > Собор єпископів УПЦ підбадьорив вірян у час «серйозних випробувань»

Собор єпископів УПЦ підбадьорив вірян у час «серйозних випробувань»


29 01 2016
29 січня на території Києво-Печерської лаври під головуванням митрополита Київського і всієї України Онуфрія відбулося засідання Собору єпископів УПЦ (МП). Собор звернувся до членів Церкви зі словами підбадьорення у час кризи в країні, повідомляє "Релігія в Україні".

Собор єпископів УПЦ підбадьорив вірян у час «серйозних випробувань»29 січня на території Києво-Печерської лаври під головуванням митрополита Київського і всієї України Онуфрія відбулося засідання Собору єпископів УПЦ (МП). Собор звернувся до членів Церкви зі словами підбадьорення у час кризи в країні, повідомляє "Релігія в Україні".

Всього з 90 архієреїв УПЦ на Соборі були присутні 75, з яких 48 єпархіальних архієреїв, 26 вікарних і один, котрий перебуває на спокої.

Право голосу на Соборі єпископів мали єпархіальні та всі вікарні архієреї – загалом 83 архієреїв, з яких 74 були присутні на Соборі.

Згідно зі Статутом про управління УПЦ, кворум складають 2/3 його членів, тобто 56 архієреїв. Таким чином Собор єпископів відбувся за наявності кворуму.

Наразі не повідомляється, з якою метою зібрався Собор, проте оприлюднено "Звернення Собору єпископів УПЦ до кліру, чернецтва та мирян Української Православної Церкви".

"Сьогодні Українська Православна Церква разом з народом України проходить період серйозних випробувань. Ми все частіше бачимо спроби внести до церковного життя політичну риторику, нав’язати Церкві ту чи іншу політичну позицію. Такі дії лише посилюють розбрат в українському суспільстві. Виходячи з цього, ми засуджуємо спроби внесення політичної та націоналістичної ідеології будь-яких спрямувань в церковне середовище...", — йдеться у документі.

Наголошується, что УПЦ "є Церквою всієї України, а не певної окремої її частини", її "Помісний характер... вимагає від нас бути разом з вірними усіх регіонів нашої країни".

Собор єпископів УПЦ підбадьорив вірян у час «серйозних випробувань»Епископат вважає, "що труднощі, які переживає сьогодні наша Церква, багато в чому є наслідком саме такого універсального положення Української Православної Церкви", в лоні якої перебувають "наші вірні, які в політичному, культурному, суспільному та інших проявах світського життя, часто не можуть знайти порозуміння".

У зверненні називається одне з завдань УПЦ — "підтримати народ у цей важкий час, стати розрадою для усіх стражденних", "творити діла милосердя всім ближнім, хто в цьому має потребу, незалежно від їх віросповідання чи політичних поглядів".

Також зазначається, що "парафії нашої Церкви регулярно стають жертвами агресії та насильства з боку прихильників так званого Київського Патріархату", але віряни не повинні дозволяти агресії увійти у свої серця.

"Українська Православна Церква завжди виступала і виступає за подолання розколу та відновлення єдності Українського Православ’я, за єдину Православну Церкву в Україні. Однак вважаємо, що цього слід досягати канонічним шляхом, а не шляхом насилля, політичного тиску та залякувань", — пишуть єпископи.

Наприкінці тексту згадується очікування влітку цього року Всеправославного Собору, "в роботі якого візьмуть участь Предстоятелі і представники усіх Помісних Православних Церков світу, серед яких і Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій та делеговані архієреї нашої Церкви".

Тому єпископи УПЦ закликають піднести особливі молитви за успішне скликання і проведення цього форуму, на якому "очікується обговорення актуальних питань церковного життя".

29 січня у лаврі також провів своє засідання Синод УПЦ. Він зробив кадрові призначення, посиливши єпископат «проросійськими» єпископами.

Напередодні проведення Собору Президент України Петро Порошенко звернувся до єпископів із закликом долучитися до "активізації процесів міжцерковного діалогу та консолідації українського православ'я, зміцнення державно-церковного партнерств", а також нагадав про їхню обіцянку здобувати автокефалію.


Повернутися назад