Religion.in.ua > Україна > Унікальні ікони з колекції єпископа УГКЦ експонують у Коломиї

Унікальні ікони з колекції єпископа УГКЦ експонують у Коломиї


18 04 2016
Виставка ікон з колекції єпископа Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ Миколи Сімкайла (1952-2013) експонується в Музеї писанкового розпису в Коломиї на Івано-Франківщині, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Рrostir.museum.

Унікальні ікони з колекції єпископа УГКЦ експонують у Коломиї Виставка ікон з колекції єпископа Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ Миколи Сімкайла (1952-2013) експонується в Музеї писанкового розпису в Коломиї на Івано-Франківщині, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Рrostir.museum.

Виставку символічно відкрили в період Великого посту. Представлені ікони кінця ХVІІІ – початку ХХ ст. на полотні, дереві та металі відтворюють фрагменти земного життя Ісуса Христа. Такі з них, як «Взяття Христа під варту», «Ісус зі страстями», «Зняття з хреста», належать до рідкісних іконографічних сюжетів.

У музеї експонується тільки п`ятнадцять ікон з унікальної колекції владики, яку він збирав упродовж тридцяти років. Особливістю збірки є не тільки її мистецька вартість та історичне значення, а й чисельність сакральних раритетних творів, зібраних однією особою.

Наразі немає приміщення, в якому в повному обсязі можна було б продемонструвати колекцію. Проте, оглянувши тематичну виставку в музеї, є можливість побачити ще близько трьохсот експонатів сакрального мистецтва, які представлені в постійній експозиції Музею сакрального мистецтва, який було відкрито вже за опіки правлячого архієрея владики Василія Івасюка в кафедральному соборі Преображення Господнього, що поряд з Національним музеєм.

Виставка триватиме до 5 травня.


Повернутися назад