Religion.in.ua > Україна, Світ > Папа призначив єпископа Яна Собіло головою комітету з надання гуманітарної допомоги постраждалим від війни в Україні

Папа призначив єпископа Яна Собіло головою комітету з надання гуманітарної допомоги постраждалим від війни в Україні


9 06 2016
Офіційним листом Папа Франциск призначив єпископа-помічника Харківсько-Запорізької дієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні Яна Собіло головою комітету з надання гуманітарної допомоги, зібраної за його ініціативою серед католиків Європи для постраждалих внаслідок війни на Сході України, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

Папа призначив єпископа Яна Собіло головою комітету з надання гуманітарної допомоги постраждалим від війни в УкраїніОфіційним листом Папа Франциск призначив єпископа-помічника Харківсько-Запорізької дієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні Яна Собіло головою комітету з надання гуманітарної допомоги, зібраної за його ініціативою серед католиків Європи для постраждалих внаслідок війни на Сході України, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

24 квітня в католицьких церквах Європи відбулася збірка на потреби постраждалих від війни в Україні, яку Папа Франциск оголосив 3 квітня. Сума зібраних коштів поки що не розголошується, проте вже відомо, що сам Папа жертвує значний особистий внесок.

“Зібрані пожертвування призначені лише для людей, які постраждали внаслідок війни, без поділу щодо віри, конфесії чи етнічної приналежності”, - ідеться в листі державного секретаря Ватикану кардинала П’єтро Пароліна до єпископа Яна Собіло, яким Ватикан його призначає головою технічного комітету розподілу коштів. Комітет складатиметься з п'яти осіб, його мандат триватиме один рік та може бути продовжений.

Механізм діяльності комітету формується, проте вже відомо, що для визначення окремих випадків надання допомоги він послуговуватиметься пропозиціями, які йому надсилатимуть міжрелігійні чи міжконфесійні органи в окремих регіонах, єпископи, зокрема і некатолицькі, та інші організації.

“Оскільки йдеться про особисту ініціативу Папи, остаточними відповідальними за неї будуть Державний секретаріат та Папська рада «Cor Unum» через Апостольську нунціатуру в Україні. На Папську раду, зокрема, покладена відповідальність загального нагляду над технічним виконанням ініціативи, а також оцінювання технічних питань щодо проектів та остаточних їх затверджень”, - повідомили в Апостольській нунціатурі.

15-20 червня Україну з офіційним візитом відвідає державний секретар Ватикану кардинал П’єтро Паролін. Передбачені зустрічі в Києві, Львові та Запоріжжі, де офіційно стартує акція “Папа для України”, і зустрінеться не лише з церковними чи державними лідерами, а й ыз переселенцями та тими, кого найбільше зачепила війна.

Раніше Апостольський нунцій в Україні архієпископ Клаудіо Гуджеротті відвідував зону конфлікту, зокрема святкував Великдень у Донецьку, що перебуває під контролем бойовиків, та мав змогу поспілкуватися з переселенцями, мешканцями непідконтрольних територій і тих, хто живе в “сірій зоні” - безпосередньо біля лінії розмежування.


Повернутися назад