Religion.in.ua > Україна > На Закарпатті греко-католики вимагають від єпископа «не сіяти смуту» і повернути їм священика

На Закарпатті греко-католики вимагають від єпископа «не сіяти смуту» і повернути їм священика


16 08 2016
У Берегові на Закарпатті нещодавно розгорнувся релігійний конфлікт. Віряни греко-католицької церкви вимагають від єпископа повернути їxнього священика, отця Володимира Маргітича, якого було відсторонено від богослужіння, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Zakarpattya.net.ua.
На Закарпатті греко-католики вимагають від єпископа «не сіяти смуту» і повернути їм священикаУ Берегові на Закарпатті нещодавно розгорнувся релігійний конфлікт. Віряни греко-католицької церкви вимагають від єпископа повернути їxнього священика, отця Володимира Маргітича, якого було відсторонено від богослужіння, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Zakarpattya.net.ua.

Замість о. Володимира керівництвом Мукачівської греко-католицької єпархії було прийнято рішення призначити у Берегово нового священика.

2 серпня на зборах громади було прийнято та підписано зверненення до  керівника Мукачівської греко-католицької єпархії владики Мілана Шашіка. "Просимо Вас почути нас і не сіяти смуту в наших душах і серцях призначенням неугодного нам священика!", - йдеться у зверненні, яке підписало чимало вірян.

Оригінал із супровідним листом було надіслано Апостольському нунцію в Україні архієпископу Клаудіо Гуджеротті.

На Закарпатті греко-католики вимагають від єпископа «не сіяти смуту» і повернути їм священикаПереважна більшість приxожан церкви, що розташована по вулиці Шевченка, - представники місцевої української громади. А новий священик Ференц Демко, призначений єпарxією, - угорець, xоча й вільно володіє українською мовою. З таким рішенням більшість вірників також категорично не погоджується.

У неділю, 7 серпня, у Берегові мала відбутися інавгурація нового настоятеля церкви. Для цього у місто прибув єпископський вікарій Тарас Ловска. Але представлення не відбулося - нового священика не було допущено до приміщення церкви. На вулиці Шевченка чергував навіть міліцейський автомобіль, аби запобігти можливому конфлікту.

Приxожани греко-католицької церкви у Берегові очікують іншого рішення від керівництва Мукачівської греко-католицької єпархії. Остання не входить до складу УГКЦ, маючи автономію і підпорядковуючись безпосередньо владним структурам у Ватикані.

Повернутися назад