Religion.in.ua > Україна > УАПЦ провела Перші патріарші читання

УАПЦ провела Перші патріарші читання


27 09 2016
24 вересня у Львові відбулася наукова конференція «Перші патріарші читання» присвячена 100-річчю від дня народження Патріарха Димитрія (Яреми) (09.12.1915 – 25.02.2000), повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Сhurch.net.ua.
УАПЦ провела Перші патріарші читання24 вересня у Львові відбулася наукова конференція «Перші патріарші читання» присвячена 100-річчю від дня народження Патріарха Димитрія (Яреми) (09.12.1915 – 25.02.2000), повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Сhurch.net.ua.

Організаторами конференції виступили Комісія з духовності, освіти та катехізації УАПЦ, Українська Богословська академія м. Ужгорода, Івано-Франківська православна богословська академія УАПЦ, Тернопільська духовна академія і семінарія УАПЦ, Львівська духовна семінарія УАПЦ, Міжнародна академія богословських наук, Львівське ставропігійне братство св. ап. Андрія Первозваного.

Захід розпочався з молитви за спокій душі Патріарха Димитрія в Успенській ставропігійній церкві м. Львова.

Главы УАПЦ митрополиту Макарію співслужив єпископ Мукачівський і Карпатський Віктор та священики Львівської, Тернопільської та Івано-Франківської єпархій.

Після молитви, на якій була присутня родина Патріарха Димитрія та парафіяни львівських храмів УАПЦ, вихованці Львівської духовної семінарії, владика Макарій звернувся із пастирським словом.

Наукова конференція "Перші патріарші читання" розпочалася у Львівському музеї історії релігії.

Митрополит Макарій подякував представникам духовних навчальних закладів УАПЦ та науковцям і вірним у м. Львові за підтримку заходу, який об'єднав духовенство і мирян.

"Ми розуміємо, що єдність робить нас сильнішими. Ми розуміємо, що без розвитку наукового напрямку ми будемо втрачати силу. Радію, що сьогодні прибули представники духовенства з різних областей, науковці, музейники, адже ми розпочинаємо нову сторінку у розвитку нашої Церкви. "Перші патріарші читання" присвячені постаті Патріярха Димитрія, який незважаючи на те, що у 1989 р. ще про Україну всі ще мріяли - Він розпочав її встановлення. Адже цей крок - виклик комуністичному режиму у 1989 р. та початок встановлення незалежного духовного життя  має бути належно оцінений істориками і державотворцями", - цитує владику Макарія сайт УАПЦ.

Свої доповіді та аналіз діяльності Патріарха Димитрія виголосили Микола Хмільовський, завідуючий науково-методичним відділом Львівського музею історії релігії; Митр. прот. Микола Кавчак, настоятель Петро-Павлівського храму м. Львова, кандидат богословських наук, викладач Львівської духовної семінарії УАПЦ; прот. Ігор Бурмило, кандидат богословських наук, настоятель Ставропігійної Успенської церкви м. Львова; о. Василь Олевич, клірик кафедрального собору Покрови Богородиці м. Івано-Франківська, бакалавр богослів’я;  Микола Бандрівський, доктор історичних наук, професор, старший науковий співробітник відділу археології Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, завідувач відділом Інституту релігієзнавства – філії Львівського музею історії релігії; прот. Анатолій Залізницький, Проректор Тернопільської духовної семінарії і академії УАПЦ.  

Підсумки конференції підвів прот. Василь Луцишин, ректор Львіської духовної семінарії УАПЦ, віце-президент Всеукраїнського біблійного товариства.

Модератором заходу був голова Львівського ставропігійного братства св. ап. Андрія Первозваного та координатор інформаційного відділу Львівської єпархії УАПЦ о. диякон Юрій Федів.

За працю з дослідження життя та творчої діяльності Патріарха Димитрія єпископом Віктором від Патріяршої комісії орденом св. ап. Андрія Первозваного було нагороджено працівників Львівського музею історії релігії Людмилу Ходькову та Миколу Хмільовського, орденом св. кн. Володимира Великого ІІ ступеня - львівського іконописьця та науковця - Костя Марковича.

Повернутися назад