Religion.in.ua > Україна > Місію ОБСЄ зацікавила релігійна ситуація на Криворіжжі

Місію ОБСЄ зацікавила релігійна ситуація на Криворіжжі


3 11 2016
31 жовтня представники спеціальної моніторингової місії ОБСЄ мали зустріч з митрополитом Криворізьким і Нікопольським Єфремом (Кицаєм). Приводом до візиту став проект рішення Криворізької міської ради щодо відведення земельної ділянки для церквного комплексу, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ.

Місію ОБСЄ зацікавила релігійна ситуація на Криворіжжі31 жовтня представники спеціальної моніторингової місії ОБСЄ мали зустріч з митрополитом Криворізьким і Нікопольським Єфремом (Кицаєм). Приводом до візиту став проект рішення Криворізької міської ради щодо відведення земельної ділянки для церквного комплексу, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ.

Проект рішення № 50 міськради носить назву «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул. Свято-Миколаївській, 45а, реєстрацію права комунальної власності на неї, й передачу її в постійне користування для розміщення комплексу будівель та споруд православної церкви «Храм Святителя Миколая».

Місцеві ЗМІ та активісти, негативно налаштовані до УПЦ (МП), здійняли резонанс у суспільстві та висловились проти передачі земельної ділянки цій конфесії. Такі настрої викликали інтерес спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

"Проте суть конфлікту, розбурханого так званими активістами полягає в тому, що Криворізька єпархія не подавала заяву на виділення додаткової ділянки під храм, а намагається здійснити оформлення землі під Свято-Миколаєвський храмом, який було збудовано ще у 2001 році", - зазначає сайт УПЦ.

Владика Єфрем роз’яснив представникам місії Ніколаю Найхардту та Дарлін Джексон ситуацію та відповів на їхні запитання.


Повернутися назад