Religion.in.ua > Україна > На подвір’ї прикарпатської церкви відкрили меморіал хорватським воїнам

На подвір’ї прикарпатської церкви відкрили меморіал хорватським воїнам


10 11 2016
5 листопада в селі Глибівка на Івано-Франківщині відбулося урочисте відкриття меморіального комплексу за загиблими хорватськими воїнами в роки Першої Світової війни, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Вlitz.if.ua.
На подвір’ї прикарпатської церкви відкрили меморіал хорватським воїнам5 листопада в селі Глибівка на Івано-Франківщині відбулося урочисте відкриття меморіального комплексу за загиблими хорватськими воїнами в роки Першої Світової війни, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Вlitz.if.ua.

В заході взяли участь делегація з Республіки Хорватія на чолі з надзвичайним і новноважним послом Томіславом Відошевічем, народний депутат України Тарас Юрик, голова групи дружби «Україна – Хорватія», заступник голови ОДА Ігор Пасічняк та обласної ради Сергій Басараб, голова РДА Франко Єжак, заступник голови районної ради Ігор Семків, науковці,  військові з Республіки Хорватія, місцева влада та жителі села.

Це вже третій візит делегації з Республіки Хорватія, попередні два відбулися у 2013 та 2015 роках. Під час останнього досягнуто домовленості між ПНУ імені В. Стефаника та Загребським університетом про організаційні деталі з проведення відповідних робіт щодо впорядкування могил та відкриття меморіального комплексу.

Урочисте відкриття меморіального комплексу здійснив посол Республіки Хорватія Томіслав Відошевіч. На даний час на території подвір’я церкви Перенесення мощей Святого Миколая впорядковано близько півсотні могил. Збереглася також брама та пам’ятник, який був привезений з Відня у 1917 році. На них викарбувані написи: «Тут поховані хорватські воїни 25-го Загребського і 26-го Карловацького полків австро-угорської армії, які віддали своє життя за батьківщину і за короля».

Хорватські гості навідались також до місцевої школи, де відбулося відкриття фотовиставок: «Зелено-блакитна Хорватія» (виставка хорватських краєвидів) та «Хорватські воїни в селі Глибівка на початку XX століття».


Повернутися назад