Religion.in.ua > Україна > В Острозькій академії пройшов cемінар, присячений Саїду Нурсі та Григорію Сковороді

В Острозькій академії пройшов cемінар, присячений Саїду Нурсі та Григорію Сковороді


15 11 2016
11 листопада 2016 року На Рівненщині, у стінах Національного університету «Острозька академія», пройшов міжнародний семінар, присвячений двом відомим філософам: турецькому – Саїду Нурсі та українському – Григорію Сковороді, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Тureligious.com.ua.
11 листопада 2016 року На Рівненщині, у стінах Національного університету «Острозька академія», пройшов міжнародний семінар, присвячений двом відомим філософам: турецькому – Саїду Нурсі та українському – Григорію Сковороді, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Тureligious.com.ua.
У семінарі взяли участь професори, громадські діячі з Туреччини та України. Вітальне слово було надано кандидату філософських наук, голові центру ісламознавчих досліджень, сходознавцю Михайлоу Якубовичу. Він розповів про важливість семінару, присвяченого великому Саїду Нурсі та визначному українському філософу та письменнику Григорію Сковорді. Такі обговорення, на думку Михайла Якубовича, дозволяють познайомитися з українською та турецькою культурами, а також досліджувати спільну історичну спадщину, проводити паралелі.

Також привітав учасників та гостей семінару Саїд Юльче (Yüüce), директор Стамбульського фонду науки і культури. Він подякував організаторам та керівництву Національного університету «Острозька академія» за гостинність та можливість проведення такої зустрічі. Саїд також відзначив, що Григорій Сковорода та Саїд Нурсі – це визначні постаті, які в своїх країнах відіграють величезну роль.

Далі виголошувалися доповіді учасників семінару. Зокрема, викладач інституту султана Мехмета Алпарслан (Açıkgenç) розповів про «Духовні виміри людських істот у моделі соціального життя у вченні Саїда Нурсі».

Тему продовжив викадач Стамбульського університету İsmail Hacınebioğlu. Він доповідав про «Епістеологічне коло: читання через Рісале-і Нур». Однією з фундаментальних доповідей семінару була розповідь доктора філософських наук, проректора Національного Університету «Острозька академія» Петра Кралюка на тему «Григорій Сковорода та Саїд Нурсі: паралеллі».

Проаналізувавши життя та вчення Саїда Нурсі та Григорія Сковороди, професор Петро Кралюк знайшов чимало подібностей у поглядах та житті двох великих людей.

Далі Hakan Güülerce розповів про відомий текст Саїда Нурсі «Дамаська проповідь, або Проповідь, яка лікує духовні проблеми сучасного світу». У своєму повідомленні доповідач проаналізував проповідь Саїда Нурсі, окреслив її основні думки, визначив поради мислителя, які можуть вирішити проблеми сучасності. Доктор Соломія Вічар розповіла про асоціації з Кораном у філософії Григорія Сковороди. Після вищезазначеної доповіді закінчилась перша сесія, і слухачі та гості пішли на каву-брейк.

Декан гуманітарного факультету, доктор філософських наук Дмитро Шевчук розповів про важливість філософських ідей Саїда Нурсі, які допоможуть вирішити соціальні та політичні проблеми сучасності. Raif Öztüürk, викладач Стамбулького універистету, ознайомив слухачів із власними філософськими роздумами навколо праць та діяльності Саїда Нурсі.

Схожі воркшопи планується проводити регулярно, щоб знайомитися з великим філософами, громадськими діячами з інших країн і водночас популяризувати українську історію, культуру, її визначних письменників та філософів за межами країнами.

Повернутися назад