Religion.in.ua > Україна > "Дух і Літера" презентує книгу "Український виклик. Відкриття європейської країни" К. Шльоґеля за участю автра

"Дух і Літера" презентує книгу "Український виклик. Відкриття європейської країни" К. Шльоґеля за участю автра


5 12 2016
5 грудня о 16.00 у Києві відбудеться прес-конференція Карла Шльоґеля та презентація його книги "Український виклик. Відкриття європейської країни", яка нещодавно видана київським видавництвом "Дух і Літера", повідомляє кореспондент порталу "Релігія в Україні".

"Дух і Літера" презентує книгу "Український виклик. Відкриття європейської країни" К. Шльоґеля за участю автра5 грудня о 16.00 у Києві відбудеться прес-конференція Карла Шльоґеля та презентація його книги "Український виклик. Відкриття європейської країни", яка нещодавно видана київським видавництвом "Дух і Літера", повідомляє кореспондент порталу "Релігія в Україні".

У прес-конференції братимуть участь Володимир Єрмоленко, Тетяна Огаркова, Олексій Панич, Ольга Пішель, Костянтин Сігов, журналісти, аналітики й експерти.

Книга «Український виклик» - це насамперед жест глибокої солідарності Карла Шльоґеля, провідного європейського інтелектуала, з новою Україною після Майдану. Видавці книги називають книгу Шльоґеля найкращим дослідженням про Україну, написаним у Західній Європі за останні роки. Книга складається з низки нарисів, кожен з яких розповідає про зустріч автора з одним із українських міст: Києвом, Одесою, Харковом, Дніпром, Донецьком, Чернівцями, Львовом, Ялтою. Кожен нарис - це свого роду прогулянка, під час якої автор розкриває різні пласти життя міста: історію, ландшафт, топоніміку, імена тощо. Йдеться також про релігійну складову.

У нарисах, написаних у різні роки й навіть десятиліття, прослідковується смислова єдність, яку Шльоґель називає прагненням «збагнути нечуване багатство цієї “Європи в мініатюрі”».

Книга народилася з бажання повернути Україну на ментальну мапу Європи. У її фокусі - європейський регіон, який сьогодні страждає від воєнної та ідеологічної агресії, і саме через це він - як ніколи - потребує уваги та солідарності.

Карл Шльоґель (1948 р. н.) вивчав філософію, соціологію, історію Східної Європи та славістику у Вільному університеті Берліна, у Москві та Санкт-Петербурзі. З 1991 по 2013 рр. – професор історії Східної Європи у Європейському університеті Віадріна у Франкфурті-на-Одері. Лауреат численних міжнародних нагород (Німеччина, Швейцарія, Польща тощо). Після анексії Криму відмовився прийняти медаль Пушкіна (Росія). Регулярно друкується у провідних німецьких ЗМІ.

Подія відбудеться о 16.00 в Українському кризовому медіа-центрі за адресою вул. Хрещатик, 2.

Частину розділа «Прощання з імперією, прощання з Росією? Спроба самопояснення» — можна прочитати тут.


Повернутися назад