Religion.in.ua > Україна > Синод УПЦ КП перейнявся якістю богослужбової та богословської літератури в єпархіях

Синод УПЦ КП перейнявся якістю богослужбової та богословської літератури в єпархіях


14 12 2016
13 грудня у Синодальній залі Київської Патріархії під головуванням Патріарха Філарета відбулося чергове засідання Синоду УПЦ Київського Патріархату, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП.

Синод УПЦ КП перейнявся якістю богослужбової та богословської літератури в єпархіях13 грудня у Синодальній залі Київської Патріархії під головуванням Патріарха Філарета відбулося чергове засідання Синоду УПЦ Київського Патріархату, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП.

Синодали, зокрема, заслухали Патріарха Філарета про випадки невиконання в Чернівецькій єпархії постанов Синоду (журнал №1 засідання від 17 березня 2011 р. та журнал №40 засідання від 20 жовтня 2012 р.) щодо обов’язковості попередньої перевірки (цензури) Редакційним комітетом Видавничого відділу Київської Патріархії богослужбової, богословської та духовно-повчальної літератури, яка видається в УПЦ Київського Патріархату, та отримання від Редакційного комітету відповідного грифу як умови публікації такої літератури.

Тому було ухвалено повторно нагадати митрополиту Чернівецькому і Буковинському Данилу та іншим архієреям, у чиїх єпархіях відбувається видання богослужбової, богословської та духовно-повчальної літератури, про обов’язок суворо додержуватися постанов Синоду і не надавати своє благословення на видання такої літератури без попередньої перевірки (цензури) Редакційного комітету Видавничого відділу Київської Патріархії.

Нагадується, що богослужбові книги в УПЦ Київського Патріархату видаються винятково з благословення Патріарха.

Крім того, у зв’язку з вимогами чинного законодавства України щодо надання статусу неприбутковості релігійним організаціям – члени Синоду ухвалили внести відповідні зміни у Статути: Київської Патріархії, Синодальних установ, Єпархіальних управлінь, монастирів, учбових закладів, парафій УПЦ КП у новій редакції.


Повернутися назад