Religion.in.ua > Україна > У центрі та на сході України духовні лідери об’єднуються у боротьбі з епідемією ВІЛ/СНІДу

У центрі та на сході України духовні лідери об’єднуються у боротьбі з епідемією ВІЛ/СНІДу


29 05 2017
У центрі та на сході України духовні лідери об’єднуються у боротьбі з епідемією ВІЛ/СНІДу
17 травня у Дніпрі, у приміщенні єпархіального управління Дніпровської єпархії УПЦ Київського Патріархату зібралися на круглий стіл «Підвищення обізнаності та спроможності релігійних організацій в регіонах задля забезпечення їх активної участі в регіональних програмах протидії епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні» християни різних конфесій, юдеї, мусульмани, щоб обговорити методи попередження епідемії ВІЛ-інфекції в Україні, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Сerkva.info.

Проект, організаторами якого є "Елеос-Україна" та Комісія з питань соціального служіння при Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій, став можливим за підтримки UNAIDS в Україні.

На заході йшлося про об’єднання зусиль і вироблення плану дій, який дозволить виконати «стратегію 90-90-90». Ця стратегія має на меті досягти до 2020 року таких показників: 90% людей, які живуть з ВІЛ, мають знати свій ВІЛ-статус; 90% людей, які живуть з ВІЛ та знають свій ВІЛ-статус, мають отримувати антиретровірусне лікування; 90% людей, які отримуватимуть лікування, досягають невизначеного рівня вірусного навантаження.

І вперше в історії міста про проблему ВІЛ/СНІД говорили не лише ті, хто взяв на себе відповідальність протистояти епідемії, а й ті, кого ця біда безпосередньо торкнулася. «Нас били ногами, у нас плювали», – розповідала на круглому столі у Дніпрі Світлана Калініченко, ВІЛ-позитивна людина, голова ради організації «Дорога життя. Дніпро». Сьогодні вона має можливість розповісти про своє життя і проблеми тим, хто почує і допоможе.

25 травня відбулася така ж подія у Харкові. На черзі – Маріуполь, Одеса, Донецьк. Головна мета цих заходів – спільно знайти шляхи подолання епідемії ВІЛ/СНІД в Україні у рамках стратегії «стратегії 90-90-90».

Повернутися назад