Religion.in.ua > Україна > Новітня ікона у кременецькому соборі викликала суперечку між священиками

Новітня ікона у кременецькому соборі викликала суперечку між священиками


26 12 2017
Новітня ікона у соборі Преображення Господнього УПЦ КП у Кременці на Тернопільщині викликала бурхливе обговорення у соцмережі Фейсбук ще до завершення роботи над нею. Одні у захваті від зображення іконописця Василя Стецька площею 70 м кв., інші – називають її неканонічною і навіть гріховною, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Тenews.org.ua.

У центрі композиції - святий Георгій Побідоносець, який бореться з дияволом. Демон зображений двоголовим орлом, якого св. Георгій пронизує списом, увінчаним синьо-жовтою стрічкою. З обох сторін – учасники Євромайдану та герої АТО.

– В настінному розписі нашого собору ми прагнули відобразити переломний момент сучасної історії української нації: Майдан (Революцію гідності) та АТО (Українську Визвольну війну). Дати цим подіям певне богословське осмислення та підкреслити виховний момент для сучасних та майбутніх поколінь, – розповів настоятель храму Преображення Господнього, прот. Володимир Буграк.

Також він пояснює, чому саме у представників церков Московського Патріархату ікона викликала обурення.

– В Московії вважалося спокусою навіть коли малярі неоднаково малювали біблійні сюжети. Там дотримувалися наказу московського Стоглавого собору 1551 р.: «От своего замишленія ничтоже перетворяти…». Було укладено альбоми з іконами і тільки їх можна було зображувати в церквах. Такі ікони вважалися канонічними, все інше – єресь. Після того, як Україна підпала поневоленню Московією, було великою мірою знищено автентичні давні українські церковні розписи, книги та архітектурні пам’ятки, нав’язано чужі традиції. Було обрізано крила творчості в церковному мистецтві, – розповів настоятель собору Преображення Господнього.

Наразі роботи над іконою припинені через настання холодів. Василь Стецько продовжить розпис навесні, коли у храмі потеплішає.






Повернутися назад