Religion.in.ua > Україна > Український католицький університет презентував видавничу серію «Київське християнство» у Харківському національному університеті

Український католицький університет презентував видавничу серію «Київське християнство» у Харківському національному університеті


28 03 2018
Український католицький університет презентував видавничу серію «Київське християнство» у Харківському національному університетіУ рамках семінару на тему «Українська («київська») релігійна культура на Великому Кордоні: греко-візантійська спадщина, латинські інновації та московська традиція» для магістрів історичного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна та академічної спільноти Харкова 23 березня відбулася презентація видавничої серії «Київське християнство», повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.
Насамперед учасників заходу привітав декан історичного факультету ХНУ к.і.н. Сергій Литовченко та організаторка презентації д.і.н. Людмила Посохова, наголосивши на важливості проведення подібних публічних заходів як для студентів-магістрів історичної програми Харківського університету, так і для науковців міста.

Презентував програму «Київське християнство» один із її співкоординаторів, проректор з наукової роботи Українського католицького університету (УКУ) проф. Ігор Скочиляс. Це відбувалось у форматі лекції про релігійну культуру на українських землях ранньомодерного часу для магістрів історичної програми ХНУ. «Свою головну увагу програма зосереджує на міждисциплінарному вивченні сформованої на цивілізаційному пограниччі християнського Сходу і Заходу київської традиції. І в цьому ключі надзвичайно цікавим регіоном є Слобідська Україна, що межувала зі Степом і тривалий час була контактною зоною з московським православ’ям на Великому Кордоні між осілим християнським і кочовим мусульманським населенням, і навіть калмиками-буддистами» – зауважив І. Скочиляс.

Опісля розпочалось безпосереднє представлення та обговорення трьох із дванадцяти книг цієї серії.

Викладач кафедри історії Національного університету «Києво-Могилянська академія» д.і.н. Максим Яременко презентував основні тези своєї монографії «Перед викликами уніфікації та дисциплінування: Київська православна митрополія у XVIII столітті». Ця доповідь та тези монографії автора викликали жваве обговорення і дискусію як за участі магістрів, так і представників академічного середовища Харкова.

Тетяна Вілкул, старший науковий співробітник Інституту історії НАН України, розповіла як упорядниця про археографічну публікацію «Книга Ісуса Навина: давньослов’янський четій текст за списками XIV–XVI століть».

Науковий збірник «Кирило Транквіліон Ставровецький – проповідник Слова Божого: Матеріали Міжнародної наукової конференції, Львів–Унів, 23-25 квітня 2015 року»  презентувала одна зі співредакторок, доцентка кафедри філології УКУ Дарія Сироїд. Участь в обговоренні взяв один із співавторів збірника владика Ігор (Ісіченко).

Наприкінці семінару проф. Ігор Скочиляс анонсував публікацію цього року ще 10 книг в рамках серії «Київське християнство», що означатиме подальші презентації нових книг цієї академічної видавничої серії.






Повернутися назад