Religion.in.ua > Україна > Поліція нарахувала 20 тисяч учасників хресного ходу, в УПЦ (МП) — до 250 тисяч

Поліція нарахувала 20 тисяч учасників хресного ходу, в УПЦ (МП) — до 250 тисяч


27 07 2018
Поліція нарахувала 20 тисяч учасників хресного ходу, в УПЦ (МП) — до 250 тисячЗа підрахунками правоохоронних органів, 27 липня, у хресному ході УПЦ (МП) до 1030-річчя Хрещення Київської Русі-України взяли участь до 20 тисяч громадян. В УПЦ (МП) називають цифру у 200-250 тисяч, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Glavcom.ua.

«За нашими підрахунками, до 20 тисяч громадян брали участь. Я підкреслюю, що не було у нас якихось ексцесів, значних порушень правопорядку», - під час брифінгу заявив перший заступник міністра внутрішніх справ України Сергій Яровий.

Слід зазначити, що під час трансляції хресного ходу на телеканалі «Інтер» представники УПЦ (МП) заявили про 200-250 тисяч учасників заходу. Зокрема, Громадське.ua пише, що такі дані озвучив митрополит Антоній (Паканич), керуючий справами УПЦ (МП). Хоча ранком цього дня в інформаційному відділі УПЦ (МП) повідомили, що очікують близько 100 тисяч вірян: "Тисячі паломників вже прибули до столиці, значна частина вірян ще доїжджає. Очікується, що цього року участь у святковому молебні та Великій Хресній ході візьме понад 100 тисяч віруючих УПЦ. Попри усі перепони, які чинилися православним канонічної Церкви в Україні на їхньому шляху, усі віряни, які виїхали цієї ночі на Хресну ходу до Києва, благополучно дісталися столиці або ж знаходяться на під’їзді".

Пізніше на офіційному сайті УПЦ (МП) також оцінили кількість учасників ходи у 250 тисяч.

Розбіжність даних про кількість учасників хресних ходів УПЦ (МП) з року в рік є традиційним. Наприклад, у 2015 році спікери УПЦ (МП) заплуталися в підрахунку учасників ходи, називаючи цифри від 20 до 100 тисяч.

Під час цьогорічного хресного ходу навпроти будівлі Кабінету міністрів поліція затримала кількох осіб з партії «Братство» Дмитра Корчинського, які на той момент не порушували громадський порядок.Повернутися назад