Religion.in.ua > Україна > В УПЦ (МП) лякають голову сільради позбавленням волі на три роки за передачу храму УПЦ КП

В УПЦ (МП) лякають голову сільради позбавленням волі на три роки за передачу храму УПЦ КП


22 08 2018
В УПЦ (МП) лякають голову сільради позбавленням волі на три роки за передачу храму УПЦ КПУ селі Старий Гвіздець Івано-Франківської області депутати сільради передали храм, в якому служила громада УПЦ (МП), у власність Київського Патріархату. З подачі представників УПЦ (МП), в поліції розпочали досудове розслідування за ч. 1, ст. 364 КК України (Зловживання владою або службовим становищем), повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ.

9 лютого 2018 року депутати Старогвіздецької сільради під час чергової сесії проголосували за те, щоб громада Київського Патріархату отримала у власність храм на честь Успіння Пресвятої Богородиці, який раніше був вилучений у громади УПЦ (МП). Ще одне з прийнятих депутатами рішень дозволило прихильникам УПЦ КП виготовити свідоцтво про право на власність, хоча такі свідоцтва вже не видаються з 1 січня 2016 року, вважають в УПЦ (МП).

Голова сільради Михайло Дяків неодноразово стверджував, що «храм є власністю села». Водночас в Івано-Франківській ОДА повідомили, що храм належить державі, а не територіальній громаді. Тому питання щодо володіння та використання храму повинні вирішуватися Івано-Франківською облдержадміністрацією.

1 серпня Івано-Франківський відділ поліції розпочав досудове розслідування за ч. 1, ст. 364 КК України (Зловживання владою або службовим становищем) у зв’язку з передачею храму Успіння Богородиці села Старий Гвіздець у власність Київського Патріархату.

Дії голови сільради, у разі виявлення у них правопорушень, можуть призвести до позбавлення волі строком від шести місяців до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зазначає сайт УПЦ (МП).


Повернутися назад