Religion.in.ua > Україна, Світ > В Україну не впустили російську книжку «Головастик и святые», а також видання з нумерології та ідеями «русского мира»

В Україну не впустили російську книжку «Головастик и святые», а також видання з нумерології та ідеями «русского мира»


28 09 2018
Держкомтелерадіо відмовив у видачі дозволів на ввезення з території РФ п’яти книжок, у яких присутні ознаки антиукраїнської пропаганди. Видання намагалися ввезти ТОВ «Форс Україна», ТОВ «Дресс Шоу», ТОВ «Якабу Трейд», повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт відомства, Читомо та Вukvoid.
Відмову надали на підставі висновків експертної ради Держкомтелерадіо з питань аналізу та оцінки видавничої продукції щодо віднесення її до такої, яка не дозволена до розповсюдження на території України.

Зокрема, відмовили у наданні дозволу на ввезення двох детективних романів: Дарії Дезомбре та Тетяни Устинової, які видало московське видавництво «Ексмо». За висновками експертної ради, в романах героїзуються силові структури РФ.

Також заборонено ввозити книжку «Все, что должен знать каждый образованный мальчик» (вид-ва «АСТ»). У Держкомтелерадіо стверджують, що книжка нав’язує ідеї «русского мира», пропагуються імперські геополітичні доктрини, що передбачають об’єднання народів навколо держави-агресора

Крім цього, в Україні заборонили розповсюджувати 5 тис. екземплярів книжки Олександра Александрова «Большая книга нумерологии» («Рипол классик»). Експертна рада знайшла у ній фальсифікацію історії України, оскільки там окрема глава присвячена Путіну.

Також піл заборону потрапила книжка Андрея Филимонова «Головастик и святые». «Книга, крім того, що рясніє ненормативною лексикою, містить образливі висловлювання у стилі російською пропаганди на адресу українців», – наголосили у відомстві.

Раніше в Україну не впустили книжку з рекламою російського бойового нейролінгвістичного програмування (НЛП).

Нагадаємо, що 22 травня минулого року набула чинності постанова Кабміну № 262 «Деякі питання видачі (відмови у видачі, анулювання) дозволу на ввезення видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України».

Відтепер розповсюджувачі видавничої продукції з Росії та тимчасово окупованих територій України мають отримувати дозвіл від Держкомтелерадіо на ввезення видавничої продукції. Рішення про відмову у видачі дозволу приймає експертна рада Держкомтелерадіо з питань аналізу та оцінки видавничої продукції щодо віднесення її до такої, яка не дозволена до розповсюдження на території України.

У Держкомтелерадіо додали, що, станом на 19 вересня, надали дозволи на ввезення 21 тис. 678 назв видавничої продукції, серед якої переважає світова, європейська та російська класика, світові бестселери, дитяча література. Дозволи видано 16 суб’єктам господарювання. Водночас, за результатами розгляду поданих суб’єктами звернення заяв, Держкомтелерадіо надав 761 відмову у видачі дозволів.


Повернутися назад