Religion.in.ua > Україна > Греко-католики приєдналися до виставки «Праведний шлях: українці-рятівники» про українців, які допомагали приреченим євреям

Греко-католики приєдналися до виставки «Праведний шлях: українці-рятівники» про українців, які допомагали приреченим євреям


22 10 2018
Греко-католики приєдналися до виставки «Праведний шлях: українці-рятівники» про українців, які допомагали приреченим євреямЄпископ Богдан (Дзюрах), секретар Синоду єпископів УГКЦ, передав у столичний Музей історії України у Другій світовій війні два експонати від імені глави УГКЦ верховний архієпископ Святослава: жезл митрополита Андрея Шептицького та ікону блаженного священномученика Омеляна Ковча, які експонуватимуться на виставці «Праведний шлях: українці-рятівники», повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

«Нехай цей жезл стане не тільки згадкою про велику Людину, великого пастиря, батька свого народу, а й нехай стане для нас дороговказом, запрошенням іти дорогою правди і любові, якою він пройшов», – сказав владика Богдан, передаючи експонати.

Виставка «Праведний шлях: українці-рятівники» розповідає про подвиг тих, хто силою свого духу розривав ланцюгову реакцію насильства і, ризикуючи власним життям, допомагав приреченим євреям. Плеяду рятівників під час Голокосту мала й Українська Греко-Католицька Церква. Окреме місце в цьому пантеоні імен належить митрополиту Андрею Шептицькому, досі не визнаному праведником, та його брату о. Климентію – праведнику народів світу.

"Про блаженного священномученика Омеляна Ковча, – розповів владика Богдан, – сказав один равин єврейської спільноти в Україні таку фразу: «Він дійсно вірив у Всевишнього і тому був здатний віддати своє життя за ближнього». Так само як і митрополит Андрей, який організував цілу мережу, систему порятунку євреїв, тому що в його серці була єдина чеснота, перед якою все відступало, – чеснота любові".

Шлях цих людей, вважає єпископ, не закінчується разом з їхнім відходом у вічність. "Він продовжується, – запевнив секретар Синоду. – Продовжується в цих експонатах, у пам'яті, молитві. Але також продовжується в добрих ділах, які роблять наші сучасники. Відзнаку Омеляна Ковча ми встановили десять років тому, щоб вшановувати людей і організації, які діють в дусі Омеляна Ковча, які стараються поширювати в наш час любов, правду, які обстоюють справедливість. Серед лауреатів є дуже багато визначних людей з різних народів".


Повернутися назад