Religion.in.ua > Україна > Архієреї ПЦУ обіцяють зберегти мову богослужіння при переході парафій в цю конфесію

Архієреї ПЦУ обіцяють зберегти мову богослужіння при переході парафій в цю конфесію


9 01 2019
Представники Православної Церкви України на Буковині повідомили, що при переході церковних громад національних меншин до єдиної української церкви, їм збережуть мову богослужіння, до якої вони звикли. Про це під час брифінгу після спільного богослужіння розповіли архієпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій, колишній архієрей УПЦ КП, та архієпископ Буковинський і Хотинський Герман, колишній архієрей УАПЦ, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Нromadske.ua.

«У багатьох румунських ЗМІ ще перед Об’єднавчим Собором розповідали, що, нібито, буде суцільна українізація церкви, а наша область, як відомо, багатонаціональна. Таким чином, лякали румуномовне населення Буковини, що, нібито, зараз українці прийдуть і заберуть вашу мову, ваші традиції тощо», — сказав Герман.

«Але це неправда. Наша церква відкрита абсолютно для всіх, незалежно від того, хто якою мовою розмовляє чи якою мовою хоче звершувати богослужіння», — наголосив він.

Архієпископ навів приклад однієї з перших буковинських громад, які прийняли рішення перейти від Московського патріархату до ПЦУ та яким залишили церковнослов’янську мову богослужіння.

«Ось, наприклад, парафія села Шишківці Кіцманського району. Після переходу до єдиної української церкви люди попросили залишити церковнослов’янську мову у богослужінні. Вони до неї звикли, то чому ми маємо бути проти?», — підкреслив архієпископ.

«Якщо люди захочуть, то залишать румунську мову богослужіння, якщо захочуть - перейдуть на українську. Ніщо не повинно бути перешкодою для об’єднання», — зауважив Герман.

Фото ukrinform.ru


Повернутися назад