Religion.in.ua > Україна, Світ > Румунські й українські адвентисти об’єдналися для участі в духовно-просвітницькій програмі на Донбасі

Румунські й українські адвентисти об’єдналися для участі в духовно-просвітницькій програмі на Донбасі


7 02 2019
Румунські й українські адвентисти об’єдналися для участі в духовно-просвітницькій програмі на ДонбасіУ Донецькій та Луганській областях 26 січня розпочалася духовно-просвітницька програма «Надія є для кожного», яка є спільним проектом румунського та українського уніонів (регіональних об’єднань) Адвентистської Церкви, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням напредставників Адвентистів сьомого дня в Україні.

Для участі в програмі до України завітали пастори з Румунії, а саме: керівник церкви в Румунії Штефан Томояґа, заступник керівника Едуард Калугару, керівник відділу видавничого служіння та служіння етнічним групам Лоранд Балла, директор ADRA Румунії Роберт Георгеску, помічник керівника молодіжного служіння Бенджамін Стан, а також пастори Тоадер Брандзанік та Траян Альдея.

Програма охоплює наступні населені пункти: Велика Новосілка, Гірник, Костянтинівка, Торецьк, Селидове, Мирноград, Новогродівка, Добропілля в Донецькій області та Біловодськ, Новопсков, Старобільськ, Троїцьке, Сватове в Луганській області.

Після десяти днів служіння українських та румунських пасторів, перед від’їздом румунських гостей, 4 лютого відбулася зустріч у м. Краматорську Донецької області, під час якої підбили деякі підсумки цього спільного служіння.

Так, загалом близько 550 людей у всіх місцях проведення програми завітало як до молитовних будинків, так і до орендованих приміщень.

Протягом ще двох тижнів місцеві пастори будуть проводити зустрічі з відвідувачами програм у своїх громадах.

Штефан Томояга висловив слова подяки за запрошення відвідати Україну та взяти участь у цій програмі. За його  словами, такий місіонерський проект у невеликих містах та селищах — це велика перевага як для громад так і для пасторів, які служать у цій місцевості. «Вдячний вам, що ви бачите далі, ніж бачать наші очі, та незважаючи на обставини плануєте та здійснюєте подібні проекти».

За словами Бенджаміна Стана, ця програма подарувала румунським гостям великий досвід спілкування з людьми в невеликих громадах у східних регіонах України, зокрема, він брав участь у служінні дітям та підліткам. «Це був дуже холодний період, але дуже тепле спілкування з відвідувачами наших програм» — зауважив він.

Керівник адвентистської церкви в Донецькій та Луганській областях Лев Вертило підкреслив, що румунські спікери несуть Добру звістку на мові, яка зрозуміла для українського менталітету. «Такий спільній проект — це перший, але, будемо мати надію, не останній», — відзначив він та запросив відвідати цей регіон ще раз влітку для продовження спільного служіння.


Повернутися назад