Religion.in.ua > Україна > Студенти-адвентисти познайомилися з Ісламським культурним центром Києва

Студенти-адвентисти познайомилися з Ісламським культурним центром Києва


20 05 2019
14 травня викладач релігієзнавства Українського адвентистського теологічного інституту Віталій Нероба привів своїх студентів-третьокурсників до столичного Ісламського культурного центру (ІКЦ), щоб забезпечити їм цікаве, неупереджене та максимально насичене враженнями вивчення теми «Іслам та мусульмани». Їх зустрічали представник ІКЦ Олег Гузік і муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Альраід.

Шейх Саід розповів гостям про іслам і морально-етичні засади цього віровчення, відповів на питання аудиторії — з ними присутні, скориставшись із нагоди поставити їх не просто мусульманинові, а духовному лідерові однієї з найбільших мусульманських громад України, не барилися. Гостей цікавила концепція каяття в ісламі, число та розселення мусульман України, канонічні розбіжності між сунітами та шиїтами, ісламське трактування Судного дня, раю та пекла. Були й стереотипні питання: про терористів, що прикриваються псевдорелігійними гаслами, про джигад, «пригноблених жінок» — але й на них муфтій спокійно відповідав, підкріплюючи свої слова посиланнями на Коран і сунну пророка Мухаммада.

Була також екскурсія ісламським культурним центром, її провів Олег Гузік. Найбільший інтерес викликала мечеть і розповідь про особливості ісламської служби Божої. Гості також дізналися про напрямки діяльності ІКЦ та розташованих у ньому громадських організацій.






Повернутися назад