Religion.in.ua > Україна > П'ятидесятники України обговорили «підводні камені» наставництва і кризового душеопікунства

П'ятидесятники України обговорили «підводні камені» наставництва і кризового душеопікунства


10 10 2019
П'ятидесятники України обговорили «підводні камені» наставництва і кризового душеопікунства2-3 жовтня 2019 р. на християнській базі «Територія змін» поблизу Фастова на Київщини відбувалося виїзне засідання Комітету УЦХВЄ (християн-п'ятидесятників), повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт п'ятидесятників України.

Старший пресвітер обласного об’єднання церков ХВЄ Київської області Олександр Озеруга, розпочинаючи тему душеопікунства говорив про людей, яким воно найбільше необхідне (п’ять категорій овець у стаді Божому).

Директор Місіонерського департаменту Микола Синюк запропонував пасторам, поставити собі, як душеопікунам, два запитання: "Що я думаю про Бога? І що Бог думає  про мене (про поведінку, стиль життя, моє служіння)?". Він говорив про риси характеру, на яких має сфокусувати увагу служитель.

Директор Департаменту служіння дітям і підліткам Лариса Мурах розкрила тему «Як зберегти покоління для Бога».  Особливу увагу вона приділила  характеристикам так званого «покоління Z» – дітям та підліткам, які народилися після 2000 року.  Це люди,  які не уявляють світ без інтернету, смартфонів та комп’ютерів. Вони живуть «на крок попереду», проте мають слабкі сторони: це – брак живого спілкування,  потреба у розвитку креативного мислення, нездатність до командної роботи. Спікер розглянула методи душпастирської роботи з сучасними дітьми та звернулася до пасторів з проханням: «Говоріть з батьками про виховання дітей. Вчіть дітей ділитися і шанувати батьків. Підіймайте авторитет батька у сім᾽ї. Формуйте розмовну мову, особливо у хлопчиків як майбутніх проповідників».

Директор Департаменту молодіжного служіння Іван Білик звернув увагу присутніх на три напрямки душеопікунства: наставництво, кризове душеопікунство та менторство. Перше означає поступове навчання від новонаверненого до зрілого служителя.  Коли ж таке наставництво не дає достатньо плоду, служителі стикаються із необхідністю кризового консультування членів церкви – це, як правило, проблеми самооцінки, прощення, залежності. І, нарешті, менторство – це допомога у розвитку нових лідерів, коли служитель із досвідом бере під опіку і спорядження молодого потенційного служителя за прикладом відносин апостола Павла і Тимофія. Цей третій напрямок консультування Департамент молодіжного служіння запроваджує планомірно у своїх проектах та заходах.

З десяти порад Мартіна Лютера Кінга пасторам, які вигоріли на служінні, розпочав свій виступ директор Департаменту освіти Віктор Вознюк. За його словами ця проблема стосується так само батьків і матерів, людей різних професій. Однак найбільше потребують душеопікунської допомоги публічні люди, а це служителі різного рангу.

Володимир Бричка, директор Департаменту сімейного служіння говорив про досвід консультування сімейних пар. Він окреслив три типи союзів: «райський клімат у сім’ї», «шлюб-ярмо» та «сімейне пекло». «Біблійне консультування – це  мистецтво, дар (здатність) давати поради, дати Божий погляд на проблему, біблійний вихід з неї та допомогти людині в її вирішенні» – зазначив він.

Про працю з новонаверненими людьми, які прийшли до церкви й покаялися, говорив Анатолій Козачок. За його словами з новонаверненими членами церкви має працювати відповідальна та зріла людина, яка може привести до переживання Бога і хрещення Духом Святим.

Відбулася панельна дискусія за участю спікерів презентацій. Під час неї служителі мали змогу поставити запитання та подати свої репліки, тож спектр обговорюваних питань значно  розширився: від консультування відлучених до наставництва дітей служителів, тощо.

У другий день засідання Комітету УЦХВЄ приступили до робочої програми, затвердили протокол попереднього засідання та почали розгляд ключових питань порядку денного. Серед них – проведення з’їзду вчителів загальноосвітніх шкіл, затвердження оновленої символіки УЦХВЄ і підготовка до святкування 100-річчя євангельського руху в Україні.

Також на порядку денному – обговорення інформації про церковні треби (олива для помазання, портативні набори для хліболамання та ін.),  церковний бухгалтерський облік, щорічна консультація П’ятидесятницької європейської місії, яка відбудеться в Києві у листопаді 2019 року та інші питання.

Насамкінець усі члени Комітету отримали набір книг, які корисно мати під рукою під час християнського консультування. «Аптечку душеопікуна» служителям представив директор Департаменту зовнішніх звязків Юрій Кулакевич.


Повернутися назад