Religion.in.ua > Україна > В Криму женуть громаду ПЦУ, а землю під храмом УПЦ (МП) і мечетью оформили в комунальну власніть

В Криму женуть громаду ПЦУ, а землю під храмом УПЦ (МП) і мечетью оформили в комунальну власніть


20 11 2019

В Криму женуть громаду ПЦУ, а землю під храмом УПЦ (МП) і мечетью оформили в комунальну власнітьВ окупованому Росією Криму співробітники підконтрольного Кремлю Держкомрегістру оформили право власності муніципальних утворень на земельну ділянку під храмом УПЦ (МП) в Алушті і будівлею мечеті у Первомайському районі Криму. Тепер земля, на якій споруджено мечеть у селі Ой-Мамшак і храм в Алушті, вже не належить вірянам. Цим часом в Євпаторії, за повідомленням ієрархів ПЦУ, намагаються знести храм ПЦУ, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Крим.Реалії, Іslam.in.ua та фейсбук-сторінку глави ПЦУ.

«Мечеть площею 120 кв.м розташована у селі Дмитрівка (Ой-Мамша́к — ред.) Первомайського району. Земельну ділянку площею 394 кв.м під культовою спорудою фахівці територіального підрозділу комітету оформили як муніципальну власність ще у кінці 2017 року», — цитує прес-служба Держкомрегістру свого главу Олександра Спиридонова.

У свою чергу, розмір ділянки, де розташований храм Святих царських страстотерпців, становить 4 598 кв.м. Він знаходиться в Алушті, на вулиці Ювілейній, і  був переданий в безоплатне користування релігійної організації «Православний прихід храму святих царственних страстотерпців Алушти Сімферопольської і Кримської єпархії» УПЦ (МП).

Також російська адміністрація намагається позбутися храму Православної Церкви України в Євпаторії. "Архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент разом з громадою бореться за право молитися в кафедральному соборі святих Володимира і Ольги в м. Сімферополі, з якого їх насильно викидає російська держава. До цієї "гарячої точки" додалася інша – храм Української Церкви в Євпаторії, який окупаційна влада намагається просто знести", - заявив 18 жовтня предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній.


Раніше координаторка правозахисної організації «Крим SOS» Таміла Ташева повідомила, що станом на жовтень 2019 року в Криму 87 осіб — українських і кримськотатарських активістів — позбавлені волі у рамках політичного і/або релігійного переслідування Росією. Також агентство QHA повідомляло, що російський правозахисний центр «Меморіал» виступив з вимогою звільнити 24-х кримських татар, заарештованих у Криму під час облав, проведених російською ФСБ.

Як зазначають експерти «Меморіалу», і кримінальне переслідування, і вивезення позбавлених волі жителів з Криму порушують норми міжнародного гуманітарного права. І саме з цієї причини є особливо неприйнятними. Несправедливість і незаконність переслідування мусульман, яких обвинувачують у причетності до Хізб ут-Тахрір, посилюється тим, що, згідно з українським законодавством, діяльність організації цих мусульман у Криму — легальна.

Правозахисники підкреслюють, що у цьому випадку порушення вищезазначених норм є особливо вираженим, оскільки більшість затриманих (якщо не всі) вже вивезені за межі Криму.

29 березня 2019 року Державний департамент США висловив осуд політики Росії за свавілля у Криму. Зокрема, 27 березня були затримані жителі Криму, яких звинувачують в участі або в організації «Хізб ут-Тахрір». 28 березня «Київський районний суд» Сімферополя завершив процедуру арешту всіх кримськотатарських активістів, затриманих днем раніше у різних районах Криму, до 15 травня 2019 року.






Повернутися назад