Religion.in.ua > Україна > Митрополит ПЦУ захистив кандидатську з історичних наук

Митрополит ПЦУ захистив кандидатську з історичних наук


29 11 2019
27 листопада у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки в Луцьку відбувся захист дисертації митрополита Луцького і Волинського Михаїла (Тимофія Зінкевича), ієрарха Православної Церкви України. Тема роботи на здобуття ступеня кандидата історичних наук – "Християнська релігія і церква як чинник державотворення в Київській Русі", повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Іstpravda.

Захист відбувся на засіданні спеціалізованої вченої ради Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Науковим керівником архієрея був доктор історичних наук, професор кафедри археології, давньої та середньовічної історії України СНУ Михайло Кучинко.

У дисертації розглянуто проблематику впливу християнства, Руської православної церкви, духовенства на становлення й розвиток Києво-Руської держави. "Зокрема, у доповіді керуючий єпархією зазначив, що церква реагує на сучасні запити суспільства, базуючись на традиціях, закладених у часи Київської Русі", - зазначають у прес-службі Волинської єпархії ПЦУ.

У процедурі захисту взяли участь науковці з Києва, Львівщини, професорсько-викладацький склад університету. Після дискусії вченою радою прийнято одноголосне рішення про присвоєння митрополиту ступеня кандидата історичних наук.

Фото facebook.com/pg/pravoslaviavolyni


Повернутися назад