Religion.in.ua > Україна > Оперу-реквієм «Йов» висунуто на Шевченківську премію

Оперу-реквієм «Йов» висунуто на Шевченківську премію


21 01 2020
17 січня на засіданні Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка за результатами таємного голосування відібрано твори, які братимуть участь у третьому турі конкурсу. До короткого списку номінації «Театральне мистецтво» потрапила опера-реквієм «Йов», повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Вukvoid.com.ua.

Авторами опери «Йов» (IYOV) на сюжет біблійної Книги Йова є В. Троїцький, Р. Григорів, І. Разумейко. В опері, зокрема, читаються фрагменти з Книги Йова, іноді вони накладаються на музику на зразок хіп-хопу. "Канонічні тексти, які століттями належали до суворої церковної традиції, тут прочитуються під вальс, тріпхоп та бітбокс, набуваючи нового значення в умовах сьогоднішніх українських подій", - йдеться у відгуку спостерігачів.

"Розповідаю як було. Ми створили першу версію опери за три тижні. Початок написання припав, здається, на 1 вересня. І, віриш, якраз у цей час було два тижні, коли дійсно не лунало жодного пострілу. І нас переслідувало дивне відчуття, що все це робимо ми своєю музикою. Так, що Бог нам допомагає, і ми музикою можемо зупинити війну. Було таке відчуття, що мистецтво працює", - розповіли автори опери журналістам.

Третій тур конкурсу заплановано провести у другій декаді лютого.

Премія вручається до дня народження Тараса Шевченка — 9 березня.

Фото life.pravda.com.ua


Повернутися назад