Religion.in.ua > Україна > Католицькі місіонерки провели в Борисполі семінар для роботи з біженцями

Католицькі місіонерки провели в Борисполі семінар для роботи з біженцями


28 01 2020
Католицькі місіонерки провели в Борисполі семінар для роботи з біженцямиНещодавно у Борисполі Київської області завершився чотириденний семінар для роботи з біженцями та потребуючими, який був організований у рамках проекту «MBB - Mission beyond borders» (Місія поза кордонами) від римо-католицьких сестер-місіонерок Служниць Святого Духа (SSpS), повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Kmc.media.

У семінарі взяло участь шестеро учасниць: з Львівщини, Хмельницького, Києва, Борисполя та двоє волонтерок із Центру св. Мартіна, що у Фастові. Спеціально на цю зустріч в Україну приїхала Маґдалена Байєр з Мюнхену (Німеччина) - соціальний працівник, координатор волонтерських програм, яка поділилася своїм досвідом праці з потребуючими та разом із с. Світланою Мацюк провела багату на події та зустрічі програму семінару.

Основні права людини та життя без них, причини міграції, ситуація в Україні та Європі, якості доброго волонтера, труднощі добровільної праці, основні методи психогігієни – ці та інші питання у креативний спосіб були опрацьовані учасниками тренінгу.

17 січня волонтери відвідали Агентство ООН у справах біженців (UNHCR) у Києві. Метою цієї міжнародної організації є забезпечення основних прав та добробуту біженців, гідних умов для тих, хто, втікаючи від війни та злиднів, змушений шукати прихистку в інших країнах, зокрема в Україні.

Троє молодих людей з Афганістану, Сомалі та Сирії розповіли про власний досвід приїзду в Україну, про життя в нових обставинах, про перешкоди на шляху до соціальної адаптації, освіти та досягнення фінансової незалежності. Ця коротка особиста зустріч із стала «унаочненням» даних щодо мігрантів в Україні. Адже за статистикою ховаються життя та історії конкретних осіб, і найчастіше ці історії позначені болючими ранами війни, позбавлення основних людських прав, упередженого ставлення. Такі діалоги роблять людей чутливішими та уважнішими до інших.

Семінар у Борисполі став черговим етапом підготовки волонтерів. Молодіжна програма для праці з біженцями в Україні та Європі «Місія поза кордонами», триває.


Повернутися назад