Religion.in.ua > Україна > В Тернополі, Києві, Харкові відбулися екуменічні молитви за єдність християн

В Тернополі, Києві, Харкові відбулися екуменічні молитви за єдність християн


28 01 2020
В Тернополі, Києві, Харкові відбулися екуменічні молитви за єдність християнВ різних містах України останніми днями відбувалися екуменічні молитви за участю представників християнських Церков. Молитва відбулася в рамках Тижня молитов за єдність християн, який ініціював цими днями папа Римський Франциск. Зокрема, такі молитви відбулися в Тернополі, Києві, Харкові, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

25 січня в архикатедральному соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці УГКЦ міста Тернополя вперше з благословення архиєпископа і митрополита Тернопільсько-Зборівського УГКЦ Василя Семенюка та ініціативи екуменічної комісії архиєпархії відбулася екуменічна молитва вечірні за участю представників християнських церков міста.

У молитві взяли участь представник Римо-Католицької Церкви о. Андрій Маліг та Православної Церкви України о. Олег Гах, а також священники Тернопільського (центрального) деканату УГКЦ на чолі з о.-деканом Віталієм Козаком і чисельні вірні.

"Оцією молитвою ми хочемо показати спільність основ віри із нашими братами у Христі, - наголосив у своєму слові о. Віталій Козак. - Насправді, того, що нас об'єднує, є значно більше від того, що нас роз'єднує... Віримо, що Святий Дух може нас допровадити до єдності. А єдності немає, бо є людська слабкість і людська неміч. Не тому, що Бог так хотів, а тому, що ми є люди. Однак ми повинні хотіти цієї єдності і прагнути до неї".

26 січня в рамках Тижня молитов за єдність християн відбувся міжконфесійний молебень у київському храмі святого Василія Великого УГКЦ. Головною темою роздумів і гаслом цьогорічного Екуменічного тижня стали слова з Діянь апостолів: «Будьмо милосердні» (Ді. 28, 2), – роздумував над якими владика Олександр (Драбинко), митрополит Переяславський і Вишневський, керуючий Переяславсько-Вишневською єпархією Православної Церкви України.

«Будьмо милосердні, як Отець наш милосердний є. На ці слова багато разів натрапляємо у Святому Письмі і для нас, християн, вони є особливо важливими і навіть програмними. Вони звучать із вуст самого Спасителя як заклик до богоуподібнення», – сказав владика Олександр.

Він відзначив, що церковна Україна сьогодні розділена. «Ми плекаємо власні ідентичності, які, на жаль, часто формуються за конфесійною, а не євангельською ознакою. І це сумно, бо віддаючи́ перевагу другорядному, ми часом втрачаємо себе як християни», – сказав проповідник.

За його словами, людська особистість може відбутися лише у стані спілкування, через жертовну відкритість Богові та іншим людям. «Існувати у відкритості та русі до іншої особистості. У цьому і полягає головний меседж Папи Франциска. Він закликає нас наново відкрити євангельську любов та милосердя. Закликає нас побачити в іншій людині, – часто людині іншої культури та поглядів, – нашого ближнього, тобто людину, якій потрібна наші співчуття та поміч», – зауважив він.

В Тернополі, Києві, Харкові відбулися екуменічні молитви за єдність християн

«Милосердя об’єднує, – наголошує владика Олександр. – Воно об’єднує нас з Богом та ближнім».

Глава УГКЦ верховний архієпископ Святослав наприкінці молебню подякував Богу, що вливає у серця людей необхідність та невідворотність християнської єдності, за те, що в цей вечір послав сюди Святого Духа, учителя молитви, Святого Духа, який і є духом єдності у любові і милосерді.

«Цю неділю, яка вінчає у Вселенській Церкві Тиждень молитов за єдність християн, Святіший Отець Франциск уперше проголосив як Неділю Божого Слова. Папа хоче нам сьогодні сказати, що Боже Слово – це невичерпний скарб християнської єдності. Незалежно від конфесії, усі християни читають і слухають те саме Боже Слово. Для всіх нас тут зібраних Святе Писання, Біблія, є джерелом нашої віри. Є простором спілкування з Богом», – відзначив предстоятель УГКЦ.

Глава УГКЦ подякував владиці Олександру (Драбинку), який цього вечора промовляв. Також попросив передати предстоятелю ПЦУ Епіфанію слова вдячності за те, що Синод ПЦУ встановив Відділ зовнішніх церковних відносин і що ця нова Церква народжується у відкритості до співбратів інших християнських спільнот.

Подякував також представникам Римо-Католицької Церкви та та представникові Вірменської Апостольської Церкви. «Разом ми покликані свідчити оту діяльну християнську любов», – додав Святослав і висловив вдячність за широку присутність братів-протестантів.

«І ми вперше маємо між нами представника цікавої спільноти місіанських євреїв. Завтра весь світ вшановуватиме жертв Голокосту, 75-ті роковини звільнення Аушвіцу – концтабору, де загинуло дуже багато представників єврейського народу, а також священників, монахів, монахинь різних народів та національностей», – сказав предстоятель.

У Харкові екуменічні молитовні заходи відбулися у головних храмах міста за участю архиєреїв, духовенства, монашества та численних вірян. Завершився Тиждень молінь у нижньому храмі Святих верховних апостолів Петра і Павла катедрального собору Святого Миколая Чудотворця УГКЦ.

У цей день міжконфесійний молебень очолив владика Василій, екзарх Харківський, разом з архиєпископом Ігорем Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ, що зареєстрована як ХПЄ УАПЦ (оновлена), та владикою Митрофаном ПЦУ, священниками УГКЦ, РКЦ, Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ(о), ПЦУ та ВАЦ (Вірменської Апостольської Церкви).

Зі словом проповіді до присутніх звернувся владика Ігор, який застановився над подіями книги Дії святих апостолів, де розповідається про гостинність мальтійців. Архиєрей підкреслив, що харків’яни також виявили гостинність, адже вони найбільше з-поміж інших регіонів прийняли переселенців із зони військових дій. Говорячи про Екуменічний тиждень молінь, проповідник зазначив, що “його виклик у тому, щоб перевірити свою силу молитви, власне відчуття ідентичності, зуміти здійнятися над політичними конфліктами минулого, які і сьогодні тяжіють над нами і заважають нам чесно стати на молитву один з одним”.

Екуменічний молитовний тиждень за єдність християн пройшов у Харкові уже шостий раз поспіль. У ньому традиційно взяли участь представники УГКЦ, РКЦ, ПЦУ, УАПЦ, ВАЦ, а також спільнота Німецької євангелічно-лютеранської Церкви. Екуменічні молебні транслювалися у прямому ефірі, тож усі охочі могли приєднатися до спільної молитви через мережу Фейсбук.


Повернутися назад