Religion.in.ua > Україна > Щорічне видання Вселенського Патріархату не визнає титулів єпископів УПЦ (МП) в Україні

Щорічне видання Вселенського Патріархату не визнає титулів єпископів УПЦ (МП) в Україні


28 01 2020
Щорічне офіційне довідкове видання Вселенського Патріархату не визнає титулів єпископів УПЦ (МП), а Православна Церква України названа в ньому 15-ю Церквою у списку автокефальних Церков світу, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Duhovnyfront.com.ua.

Так, наприклад, митрополит Онуфрій (Березовський), якого в УПЦ (МП) продовжують іменувати "Київським і всієї України", вже не згаданий з таким титулом у цьому виданні. Натомість весь єпископат УПЦ (МП) названий із прив’язкою до місцеперебування того чи іншого ієрарха. Наприклад "Онуфрій, митрополит у Києві".

Позбавлення єпископського титулу позбавляє і священнодіяти на території іншої церкви, адже, згідно православних канонів, в одній єпархії може бути лише один єпископ, а не два чи більше.

Ще напередодні Об’єднавчого Собору 15 грудня 2018 р. Вселенський патріарх Варфоломій надіслав листа митрополиту Онуфрію. В листі було сказано, що після Об’єднавчого Собору він не зможе носити свій титул "митрополит Київський і всієї України", бо цей титул буде присвоєно новообраному предстоятелю Церкви.

Також у щорічному виданні Константинопольської Церкви Православна Церква України названа 15-ою церквою у списку автокефальних церков. Блаженнійший Епіфаній титулується "митрополитом Київським і всієї України".

Усі єпископи УПЦ (МП) поміщені у списках єпископів Російської Православної Церкви (так само і на офіційному сайті Московського Патріархату єпархії єпископів УПЦ (МП) занесені до єпархій РПЦ).

В книзі також згадані важливі події пов’язані із наданням автокефалії ПЦУ.

Повернутися назад