Religion.in.ua > Україна > Науковці написали розділ про Україну в дослідженні «Вільнодумство та атеїзм у Центральній та Східній Європі»

Науковці написали розділ про Україну в дослідженні «Вільнодумство та атеїзм у Центральній та Східній Європі»


3 04 2020
В академічному видавництві Routledge нещодавно вийшла з друку книга «Freethought and Atheism in Central and Eastern Europe. The Development of Secularity and Non-Religion» («Вільнодумство та атеїзм у Центральній та Східній Європі. Розвиток секулярності та нерелігійності») за редакцією Томаша Бубіка, Атко Реммела та Девіда Вацлавіка. Розділ в цій книзі, присвячений Україні, написали члени "Майстерні академічного релігієзнавства" (МАР, Київ) Олег Киселев (Oleg Kyselov) і Маня Басаури (Manya Basauri), повідомляє кореспондент порталу "Релігія в Україні".

Ця книга дає перший всебічний огляд атеїзму, секулярності та нерелігійності в Центральній та Східній Європі у ХХ та ХХІ століттях. Книга спирається на останні світові тенденції, щоб зосередитись на «підйомі нерелігійності». Дослідження показує, що вказані події в кожній країні до, після і навіть у епоху комунізму напрочуд різноманітні.

Багатонаціональна команда авторів розповідає про приклади, що охоплюють Естонію, Латвію, Литву, Росію, Україну, Польщу, Чехію, Словаччину, Угорщину, Хорватію, Румунію та Болгарію. Міждисциплінарний підхід використовує перспективи соціальної та інтелектуальної історії в поєднанні з соціологією релігії з метою висвітлення історичного розвитку секулярності та світської думки, доповненої соціологічними даними. Дослідження обрамлено методологічними та аналітичними розділами.


Повернутися назад