Religion.in.ua > Україна > У Патріаршому домі УГКЦ проживають медики з трьох лікарень Львова

У Патріаршому домі УГКЦ проживають медики з трьох лікарень Львова


21 05 2020
У Патріаршому домі УГКЦ проживають медики з трьох лікарень ЛьвоваВ умовах боротьби із пандемією УГКЦ залучила Патріарший дім у Львові до втілення двох практичних ініціатив: приготування харчових наборів із доставкою до домівок львів’ян, які потребують допомоги, та надання приміщень для проживання в ньому медиків, які мають проходити обсервацію після вахтового чергування, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

Як розповідає о. Петро Іськів, директор Патріаршого дому, у коментарі для Департаменту інформації УГКЦ, працівникам кухні за п'ять тижнів вдалося приготувати понад 2500 харчових наборів. До кожного з наборів, які кур’єри доставляють до домівок старших людей та осіб з інвалідністю, входить гарячий обід, вечеря на розігрів і сніданок наступного дня на розігрів.

«Усі ці страви готуються на тій кухні, де у звичному режимі готуються страви для наших єпископів, оскільки тут відбуваються Синоди, і для самого Глави Церкви, – зазначає о. Петро. – Нам дуже приємно, що в такій ситуації ця кухня працює на повну потужність для нужденних».

Списки осіб, які потребують допомоги, формує Львівська міська рада. Тож Церква допомагає не лише греко-католикам: «Ми допомагаємо всім. Трапляються прізвища і російські, і татарські, й інші. Нам приємно, що всім допомагаємо однаково», – зазначає директор Патріаршого дому у Львові.

У домі Патріарха з 15 квітня медичні працівники мають можливість проходити обсервацію. Зараз тут проживають медики з трьох лікарень міста Львова: Винниківського госпіталю інвалідів, Восьмої лікарні та Легеневої лікарні, що на вул. Зелена.

Спілкуючись із медпрацівниками, які сьогодні проживають у Патріаршому домі, сестра Севастіяна Карвацька, голова Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я, пояснює: «Це була ініціатива Блаженнішого Святослава – віддати ці об’єкти, які ми маємо, для вас – медичних працівників». У відповідь чує слова вдячності «за такий прояв милосердя і християнської любові».

Разом з тим медики висловлюють бажання фізично брати участь у молитві. «Приємно зауважити, що в людей немає страху повернутися, прийти до храму, і що вони сумують за тим, що є важливим для християнина – за Святими Тайнами, за Літургією, за молитвою», – ділиться враженнями від спілкування сестра Севастіяна.

Як результат, адміністрація Патріаршого дому знайшла спосіб виконати побажання медпрацівників фізичного перебування на молитві. З 15 травня на подвір’ї дому моляться молебень до Богородиці.


Повернутися назад