Religion.in.ua > Україна > Рада Церков обговорила ситуацію з богослужіннями під час адаптивного карантину

Рада Церков обговорила ситуацію з богослужіннями під час адаптивного карантину


22 05 2020
Рада Церков обговорила ситуацію з богослужіннями під час адаптивного карантинуЧлени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій провели 20 травня нараду щодо подальших заходів, спрямованих на забезпечення свободи віросповідання в умовах адаптивного карантину. Нарада відбулася у форматі відеоконференції під головуванням старшого єпископа Української Євангельської Церкви Василя Райчинця. В обговоренні також взяв участь радник міністра внутрішніх справ України Юрій Тандіт, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на ІРС.

Рішення уряду щодо адаптивного карантину, прийняте 20 травня, є певним прогресом у забезпеченні свободи віросповідання. Водночас запропоновані в постанові Кабінету міністрів України заходи адаптивного карантину не враховують у повній мірі релігійні потреби віруючих громадян.

У зв’язку з цим Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій вирішила вжити подальших заходів для налагодження постійного і ефективного діалогу з урядом, а також донести свою позицію до широкої громадськості.

Як повідомлялося раніше, Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій вважає, що достатнім заходом для запобігання скупченню людей буде присутність у приміщенні не більше 1 особи на 5 м. кв. площі місця проведення богослужіння чи обряду. Два тижні тому ВРЦіРО передала прем'єр-міністру України свої пропозиції щодо застосування адаптивного карантину для релігійних організацій.

Крім цього, члени Ради Церков домовилися щодо взаємодії в популяризації сімейних цінностей та захисті прав дітей і сімей.

На засіданні 20 травня уряд більш детально сформулював обмеження масових релігійних заходів під час адаптивного карантину, а також передбачив можливість їх послаблення у разі згасання епідемії коронавірусу COVID-19. В урядовій постанові прямо зазначено, що забороняються лише ті масові заходи, в яких кількість учасників більше 10 осіб. Тобто немає жодних обмежень для проведення релігійних заходів, в яких беруть участь не більше 10 осіб. Водночас залишається вимога одягати респіратор або захисну маску (у тому числі виготовлену самостійно) в будівлях і громадському транспорті.

Фактично такі вимоги до проведення публічних релігійних заходів існували майже від початку карантину – згідно домовленості Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій із керівництвом Національної поліції про порядок застосування попередньої редакції урядової постанови. При цьому зараз уряд дозволив місцевій влади приймати рішення про послаблення обмежувальних заходів у разі покращення епідеміологічної ситуації.


Повернутися назад