Religion.in.ua > Україна > На Полтавщині старовинні церкви отримають охоронні дошки

На Полтавщині старовинні церкви отримають охоронні дошки


22 05 2020
На Полтавщині старовинні церкви отримають охоронні дошкиЗ ініціативи Департаменту культури і туризму Полтавської облдержадміністрації, за підтримки керівництва області та депутатського корпусу обласної ради замовлено та виготовлено 45 охоронних дощок на пам’ятки культурної спадщини Полтавської області. Значну частину охоронних дощок встановлять на культових спорудах, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Np.pl.ua.

Даний напрям роботи вперше проводиться на території області за рахунок обласного бюджету і реалізується в рамках Закону України «Про охорону культурної спадщини», згідно з вимогами «Порядку встановлення та утримання охоронних дощок та охоронних знаків на нерухомих пам’ятках», затвердженого наказом Міністерства культури і мистецтв України, Державного комітету України з будівництва та архітектури від 27 січня 2004 року № 30/10.

Зокрема дошки отримають Покровська церква - пам’ятка архітектури Національного значення 1907 р., Миколаївська церква - пам’ятка архітектури Національного значення 1800 р., Успенська церква - пам’ятка архітектури Національного значення 1821 р., Успенська Церква (деревяна) - пам’ятка архітектури Національного значення ХІІ ст., Воскресенська церква (мурована) - пам’ятка архітектури Національного значення 1805 р., Спасо-Преображенський Мгарський монастир - комплекс Національного значення 1619 р. -поч. ХІХ ст. та інші.


Повернутися назад