Religion.in.ua > Україна > Посол Канади разом з католиками годує київських безпритульних

Посол Канади разом з католиками годує київських безпритульних


4 06 2020
2 червня посол Канади Лариса Ґаладза в супроводі працівників Посольства відвідала «Кухню для бездомних» від католицької благодійної організації "Карітас-Спес" та передала подарунки, які зібрали працівники Посольства. Двір костелу святого Олександра межує з канадським посольством, і працівники посольства та сама посол могли спостерігати, як весь час карантину відбувались годування людей. Посол з колегами зацікавились цим служінням і зібрали 20 000 гривень на допомогу бідним людям, та стали готувати двічі на тиждень додаткові порції супу від посольства і забажали долучитися самі, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Католицький Медіа-Центр.  

Тож 2 червня на годування бідних та безпритульних людей завітала посол Канади Лариса Ґаладза, вона роздавала гарячі обіди та подарунки, які були закуплені за кошти, зібрані працівниками канадського Посольства.

Вже ввечері на особистій сторінці у Twitter (https://twitter.com/LGaladza) посол написала, що це був чудовий час спілкування з сусідами і бідними людьми: «Під час карантину, біля Костелу, що поруч із Посольством Канади, ми бачили, як щовечора годують безпритульних. Сьогодні наші співробітники зібрали кошти, а також закупили засоби гігієни та приготували велику каструлю гарячого супу. Ми з моєю колегою Ларисою мали шанс подавати вечерю, а також познайомитися з нашими сусідами. Це великий привілей отримувати стільки «подяк» від імені команди. Також ми могли насолодитися кількома розмовами з гостями. У кожного є історія, у кожного є ім’я. Вони подякували команді @CanEmbUkraine за те, що ми їх помітили. А ми дякуємо «Карітас-Спес Україна» за Вашу роботу».

В особистому спілкуванні вона також поділилась, що для неї допомога безпритульним не є чимось новим, бо ще будучи в Оттаві, вона 10 років поспіль раз на місяць допомагала при церковному соціальному центрі, куди приходило близько 200 бездомних людей.

«Завдяки приватним жертводавцям, які нас підтримують постійно, та нашим партнерам, які вирішили підтримати бідних людей, ми змогли продовжити щоденні (з пн.-по пт. - ред. ) годування людей до кінця місяця. Мені цих людей дуже шкода, вони дійсно голодні. До нас приходять безпритульні, пенсіонери, заробітчани, – розповідає брат Себастіан Янковський, координатор програми «Кухня для бездомних Карітас-Спес Україна». –  Ви може помітили, що до нас приходять і самотні старенькі, бо їх пенсія не дозволяє їм навіть прохарчуватися. Приходять безпритульні, які опинились на вулиці з різних причин. Також, ми зараз бачимо збільшення заробітчан. Це здебільшого молоді чоловіки, які приїхали в Київ на заробітки,  і потрапили в різні історії: комусь пообіцяли гідну зарплату, але не дали, і людина опинилась без коштів і без житла. Хтось працює на мінімальну зарплату, і їм вистачає тільки що знімати хостел, тож вони приходять їсти до нас. Є такі, які на київському залізничному вокзалі щодня «продають себе на нелегальному ринку рабів». Чому рабів, бо вони  готові на будь-яку, навіть найбруднішу, найтяжчу, низькооплачувану роботу, щоб тільки заробити кілька гривень на прожиття. І зранку біля входу в метро Вокзальна чекають на замовлення на цьому нелегальному ринку праці. Якщо вдасться заробити щось в день – значить зможуть винайняти хостел, якщо ні – значить сплять на вулиці. Часто в цих чоловіків нема документів, бо їх обкрадають, вони опиняються в повному безвиході. Ми намагаємось їм не лише дати їжу, а також і основні засоби, потрібні для виживання. Цікаво теж, що більшість з них не хочуть повернутись додому, відмовляються від допомоги, бо їм соромно, повернутись ні з чим».

Програма «Кухня для бездомних» від релігійної місії «Карітас-Спес Україна» постійно діє в Києві вже понад 8 років, двічі на тиждень по шести локаціях розвозили гарячі обіди. З початком карантину годування безпритульних стали щоденними, по буднях з 17:00 до 22:00 в дворі костелу Олександра відбуваються годування 200 людей. На вчорашнє годування прийшло 170 осіб, день був холодний і дощовий, тому людей було менше ніж зазвичай.

Для кожного підопічного за кошти, зібрані Посольством Канади, були придбані персональні гігієнічні набори, до яких увійшли: шампунь, зубна паста, щітка, станок для гоління, мило, шкарпетки та спідня білизна, а також для чоловіків піна для гоління та для жінок засоби особистої гігієни. Індивідуально були куплені 2 пари черевиків, та роздавали нові чоловічі сорочки, які пожертвували добродії. Крім цього, 2 червня було роздано більше 100 літрів перших страв (90 л. борщу, який приготували сестри Місіонерки любові, та 15 л. супу від канадського посольства), 500 бутербродів, які намастили працівники національного офісу «Карітас-Спес Україна», 60 л. чаю та більше 10 кілограмів печива. «Карітас-Спес Україна» дякує кожному жертводавцю за підтримку Програми.


Повернутися назад