Religion.in.ua > Україна > Храми ПЦУ в Маріуполі розписують петриківським розписом

Храми ПЦУ в Маріуполі розписують петриківським розписом


27 07 2020
Синьо-жовті бутони «петриківки» розквітають на стінах маріупольського храму святого Петра Могили і собору Успіння пресвятої Богородиці ПЦУ. Це буде перша у світі церква таких розмірів, розписана традиційним Петриківським орнаментом, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сторінку ПЦУ у Фейсбуці.

Ідея оздобити храм в автентичному українському стилі належить його священнослужителям та меценатам. Коли розпочалась війна на Сході України, у Маріуполі почали з’являтись візерунки «петриківки» - цей розпис є унікальним українським надбанням, культурним феноменом, який занесений до списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО.

Проєкт розпису храму був готовий ще три роки тому. Однак через тривале будівництво храму, що продовжується вже більше 20 років, його довелося відкласти. Нещодавно зусиллями волонтерів був розпочатий збір коштів задля втілення задуму. У відповідь відгукнулись небайдужі українці з різних куточків держави, а також і світу.

Відтак, у червні 2020 року пішла робота. Художниця Ольга Черьомушкіна вже завершує оздоблення центральної частини храму та скоро розпочне роботу на боковій. Для розпису використовуються акрилові фарби, які дуже стійкі до погоди та вигорання на сонці.

Ініціатори цього благодійного громадського проєкту прагнуть, щоб храм Православної Церкви України став особливим виявом духовності народу України, а також унікальним культурним об‘єктом, увійшов до Книги рекордів України, а у майбутньому – Книги рекордів Гіннеса.


Повернутися назад