Religion.in.ua > Україна > Глава ПЦУ обговорив з послом Латвії ситуацію на окупованих частинах України

Глава ПЦУ обговорив з послом Латвії ситуацію на окупованих частинах України


4 08 2020
Глава ПЦУ обговорив з послом Латвії ситуацію на окупованих частинах УкраїниГлава ПЦУ митрополит Епіфаній 29 липня 2020 року зустрівся з надзвичайним та повноважним послом Латвійської Республіки в Україні Юрісом Пойкансом. Посла супроводжував третій секретар Посольства Едвінс Северс, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт ПЦУ.

Предстоятель помісної Української Православної Церкви розповів дипломатам про міжнародну церковну діяльність, процес її становлення, актуальну релігійну ситуацію в країні, а також порушив низку інших питань.

Зокрема, мова йшла про події в анексованому Криму, де окупаційна влада видала постанову щодо знесення храму Православної Церкви України в Євпаторії. Окрім того, сторони торкнулися питання тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей.

З приводу цього митрополит Епіфаній зазначив, що Україні потрібен не мир за будь-яку ціну, а справедливий мир. Однак такий мир можливий лише тоді, коли агресор, Російська Федерація, виведе свої війська з території України і перестане використовувати незаконні збройні формування для дестабілізації ситуації в Україні.

Також під час спілкування глава ПЦУ звернув увагу на контроверсійне рішення щодо перетворення собору Святої Софії на діючу мечеть та висловив стурбованість передбачуваними наслідками цієї події.

У підсумку зустрічі сторони погодилися продовжувати співпрацю у напрямку соціальних і гуманітарних проектів, а також розвитку взаємодії між капеланськими службами.


Повернутися назад