Religion.in.ua > Україна > У Полтаві презентували книжку «Капелани. На службі Богу і Україні»

У Полтаві презентували книжку «Капелани. На службі Богу і Україні»


28 08 2020
26 серпня у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відбулася презентація книжки Українського інституту національної пам’яті (УІНП) «Капелани. На службі Богу і Україні». Захід відбувався у межах проєкту Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського «Капелани. Духовний щит України», повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.
У заході взяв участь отець Максим Кролевський, священник УГКЦ, військовий капелан 5-ї батальйонної тактичної групи 81-ї десантно-штурмової бригади ЗСУ. У своїй промові душпастир розповів про завдання військового капелана, про концепцію капеланського служіння українським військовослужбовцям та їхнім родинам: «Нашу капеланську парадигму можна фундаменталізувати на двох словах "бути поруч", які є концептуальним кейсом, наріжним каменем служіння українському воїну. Капелани – це ті, хто відчув поклик серця бути поруч там, де сьогодні найважче, бути поруч із тими, хто обстоює свободу, незалежність та добробут нашої України».

Презентація, як зазначають ініціатори заходу, покликана пошанувати особливих людей – захисників державної незалежності, священників, які, об’єднавши свої зусилля, відправилися на російсько-український фронт для захисту України від російської агресії і для духовної підтримки наших військовослужбовців.

У книжці «Капелани. На службі Богу і Україні» йдеться про особливості капеланського служіння на фронті під час протидії російській агресії, а також окреслюються етапи інституційного становлення капеланства у війську. До видання увійшли спогади 13 капеланів ПЦУ, трьох військових священників УГКЦ, трьох капеланів-протестантів, двох представників РКЦ, одного служителя Мусульманської релігійної громади «Милість» і одного – Житомирської єврейської месіанської общини. До видання увійшли спогади капеланів різних конфесій, зокрема капелана ПЦУ, поліцейського Роти конвойної служби Головного управління Національної поліції в Полтавській області, сержанта поліції Сергія Сущенка.

Серед оповідачів є дві жінки-капелани. Четверо героїв книги – Юрій Казміренко, Іван Ісайович, Василь Хіміч, Павло Гончарук  – є лауреатами міжнародної відзнаки імені отця Омеляна Ковча, видатного українського гуманіста, військового капелана, священномученика Української Греко-Католицької Церкви, пам’яті якого і присвячено це видання. Переднім словом до книги стала стаття, що народилася у результаті розмови з Головою Синодального управління військового духовенства Православної Церкви України митрополитом Іоаном. У ній окреслено особливості роботи з підготовки священників до служіння у війську під час війни та створення мережі військових капеланів у Православній Церкві України, представників якої в українському війську від 2014 року і дотепер налічується найбільше.

Спогади військових капеланів були записані з травня 2018 до червня 2019 року в межах проєкту Українського інституту національної пам’яті «Усна історія АТО». Загалом у проєкті взяли участь 35 військових капеланів, кожен з яких розповів власну історію служіння в цій неоголошеній війні. Укладачі книги - співробітниці Українського інституту національної пам’яті Тетяна Ковтунович і Тетяна Привалко.






Повернутися назад