Religion.in.ua > Україна > На Рівненщині – понад 10 тис. молодих християн-п'ятидесятників

На Рівненщині – понад 10 тис. молодих християн-п'ятидесятників


30 11 2020
Старший пресвітер об’єднання церков УЦХВЄ (п'ятидесятників) Рівненської області Олександр Коток в інтерв'ю для видання “Благовісник” розповів про розвиток церков в області, співпрацю з іншими конфесіями, новаторство під час карантину, повідомляє "Релігія в Україні".

"Кожен відділ нашого об’єднання працює в міру своїх сил і можливостей і по-своєму успішний. Але ми часто виділяємо молодіжний, як найбільш великий і сильний. У нас понад 10 тис. молоді. Звичайно, ця статистика приблизна, але в нашому об’єднанні більше третини молодих людей. Цей відділ міцний і структурно. Керівник має своїх заступників, відповідно в районах і церквах є відповідальні за роботу з молоддю. Тобто є вертикаль служителів від обласного до церковного, що поліпшує комунікацію та організаційні моменти, тому легко вирішується багато практичних і духовних питань", – відзначив лідер християн-п'ятидесятників Рівненщини.

"Кожен із відділів ми намагаємося розвивати, - сказав він. Зокрема відділ освіти розбудовує свою структуру, щоб оперативно реагувати на потреби та виклики. Відділ благовістя активно працює. Зрештою, кожен п’ятидесятник — благовісник, а якщо вони ще й організовані й правильно скеровуються — то це сила. Тому ми маємо відповідальних за благовістя в усіх церквах. Розвиваємо місіонерський відділ, вкладаючи в нього фінансовий і духовний ресурс. Недавно сформували відділ сімейного служіння, який об’єднали з відділом сестринського, що існував давно, таким чином підсиливши ці служіння. Десь хотілося б більше розвинути відділ доброчинності, який формують переважно брати-підприємці, що захотіли разом збиратися і служити людям, сім’ям і церквам у їхніх потребах. Браття досить активні, узяли на фінансову підтримку троє місіонерів. Формують бюджет, щоб задовольнити більшу кількість потреб. Не можна не згадати відділ дитячого служіння, який активно працює з дітьми як в недільних школах, так і проводячи літні табори та інші заходи поза церквою, щоб посіяти Боже слово в серцях дітей".

Нещодавно у п'ятидесятників Рівненщини народився ще один напрямок — відділ праці за кордоном. "Я особисто їздив у Європу, був у кількох країнах і побачив, як багато українців там перебуває, у тому числі й рівненчан. Особливо багато їх в Польщі, Чехії. Менше в інших країнах. Хтось працює тимчасово, хтось навчається, дехто уже прижився й живе постійно. І вони в пошуках церкви формату українського чи навіть рівненського. Ми пробуємо збирати наших людей і організовувати їх в церкви. Делегуємо туди наших служителів, місіонерів", – повідомив Олександр Коток.

Загалом в обласному об’єднанні працюють такі відділи: благовістя, освіти, молодіжного служіння, дитячого служіння, соціального служіння, реабілітаційних центрів, підприємців, сестринського служіння, праці з глухими. До того ж при обласному об’єднанні діють Рівненська духовна семінарія і академія, місії «Добрий Самарянин», «Світанкова Зоря», «Глорія», «Еммануїл», фонди «Відвага», «Мир» та інші.

"У м. Сарни проводимо міжконфесійну радіопередачу «Дорога до храму». Нам її запропонувала проводити міська рада. Правда не всі з протестантів сприймали, що поряд сидять протестантський пастор і православний священик і про щось там розмовляють, хоча співрозмовники й намагалися не виходити за межі Євангелії. Довелося радіопередачу призупинити. Але стало приходити багато листів від читачів з проханням продовжити її випускати в ефір, — і ми відновили ці радіопередачі. Її формат: обговорення певної євангельської теми або роздуми з нагоди певного християнського свята, висвітлення його духовної суті. Звичайно, коли православний священик хоче пояснити необхідність крашанок на Пасху, не маючи для цього біблійної підстави, то це виглядає блідо на фоні коментарів наших братів на основі Біблії. Правда, ми не намагаємося когось заганяти в куток, ми просто розмовляємо на тему. Ця передача існує більше 10 років. Вважаю, що це добре, коли ми можемо висловити свою думку, показати людям свою позицію. А вони нехай роздумують, де правда", – зазначив Олександр Коток.

За його словами, на час протиепідемічного карантину Карантин допоміг віруючим осмислити багато питань віри й практики церкви об’єднання продовжували функціонування.

"Дехто став більше розвивати домашні групи, медійне служіння, шукати напрямки служінь поза межами церковної споруди... Наприклад, у селі Карпилівка Рокитнівського району, зі слів Володимира Брички, церкву в кількості приблизно 766 членів розділили на десятки. Було 76 десяток, визначили десятників, місця проведення служінь кожної з них — і вони протягом критичної фази карантину проводила служіння. Однією з умов було, що кожна десятка незмінна, не можна було переходити з однієї в іншу. Вона як одна сім’я, щоб у випадку зараження в одній не переносилася хвороба в інші. І що саме цікаво, на зібраннях цих десяток каялися люди — і цього року церква хрестила понад 40 людей. Крім того, цей метод виявив здібності тих десятників, яких в інших умовах можна було б і не побачити. Вони виявили себе як здібні проповідники, організатори, служителі, як доволі зрілий кадровий ресурс церкви", – поділився враженнями старший пресвітер об’єднання церков УЦХВЄ Рівненської області Олександр Коток.

Нагадаємо, що новим мером Рівного стане ректор п'ятидесятницької Рівненської духовної семінарії (Rivne Bible Seminary) Олександр Третяк.

Фото anotherpathway.com


Повернутися назад