«Щороку ми ретельно обмірковуємо, за допомогою яких заходів привернути увагу на важливість інституту шлюбу. На жаль, у наш час не існує родин, яких не торкнулася б проблема розлучення чи інші негативні аспекти в шлюбі. І це видно у підростаючого покоління, оскільки негативний досвід та різні душевні травми, пережиті ними, спонукають молодих людей добре подумати, чи слід одружуватися», – розповів пастор Янош Маргітич.
За його словами, 2020 рік через пандемію став викликом для людей у різних сферах життя, зокрема й в особистому.
Ряд заходів розпочався у вівторок із молитви. Потім для пар організували ігровий вечір. «Ігри – надзвичайно важливі в житті людей, адже в грі кожен може вільніше висловлюватися і розслабитися», – каже Я. Маргітич.
Також учасники прослухали лекцію на тему «Тисячі разів “так”». Відбувся кінопоказ, у фільмі йшлося про шлюбну кризу пари літніх людей.
Через карантинні обмеження організаторам не вдалося запросити іноземного спікера. Гостем заходу став пастор Ласло Пал. Під час лекції пастор розповів про наслідки заробітчанства та його вплив на шлюб, який відбиток це залишає на всій родині.
Для пар організували спільне приготування страв у командах, які вони змогли з’їсти під час вечері при свічках.
Ряд заходів завершився у неділю богослужінням, під час якого подружні пари попросили Божого благословення на свій шлюб.
«Ті, хто долучився до заходів, сподіваємося, змогли зміцнити свої шлюбні стосунки. Водночас, слід наголосити, що «Тиждень шлюбу» – лише тиждень, а працювати над стосунками в подружньому житті слід щодня», – каже пастор Берегівської парафії реформатської церкви Ференц Тарацкезі.
Саме тому Берегівська парафія намагається проводити різні заходи для подружніх пар і протягом року. Зокрема, в кожну останню суботу місяця наразі планують проводити лекції, спільгне приготування страв та спілкування для зміцнення шлюбних стосунків.
В якості поради подружжям Ф. Тарацкезі зазначив: «Однією з найважливіших умов щасливого шлюбу є підкорення одне одному, відставляти свої інтереси, а інтереси іншого ставити на перше місце».