Religion.in.ua > Україна > В Інституті історії України прочитають лекцію «Таємне висвячення: як відновлювали Київську православну митрополію 400 років тому»

В Інституті історії України прочитають лекцію «Таємне висвячення: як відновлювали Київську православну митрополію 400 років тому»


19 02 2021

В Інституті історії України прочитають лекцію «Таємне висвячення: як відновлювали Київську православну митрополію 400 років тому»Висвячення єрусалимським патріархом Феофаном Йова Борецького на київського митрополита в жовтні 1620 року є хрестоматійною подією, відомою багатьом ще зі шкільної лави. Її зазвичай трактують як ключовий епізод боротьби православного духовенства та запорозького козацтва з ополяченням та окатоличенням. Про події того часу на лекції розкаже науковий співробітник музею та Інституту історії України Ярослав Затилюк, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Іstpravda.com.ua.

"На лекції зосередимося на незвичних обставинах цього висвячення, чому воно відбулося пізно ввечері і без зайвих свідків? Чому за спинами церковних ієрархів зблискувала козацька шабля? Як участь у висвяченні позначилася на репутації козаків і чому ця подія спричинила масштабні зміни в українській історії?" - такі питання розглядатимуть на лекції.

Тематично й сюжетно лекція пов'язана з виставкою "Таємне висвячення: як відновлювали Київську православну митрополію 400 років тому", що є спільним проектом музею з Національним заповідником "Києво-Печерська лавра" та Національною бібліотекою України ім. В. І. Вернадського. Тож під час заходу можна буде оглянути артефакти, що належали героям, згаданим на лекції.

Лекцію проведе співкуратор виставки Ярослав Затилюк, кандидат історичних наук, науковий співробітник музею та Інституту історії України Національної академії наук України, старший викладач Національного університету "Києво-Могилянська академія".

Початок лекції у суботу, 20 лютого о 15:00.

Адреса: вул. Володимирська, 2, Інститут історії України.


Повернутися назад