Religion.in.ua > Україна > Глава ПЦУ звершив панахиду на могилі Лесі Українки з нагоди 150-ліття з дня її народження

Глава ПЦУ звершив панахиду на могилі Лесі Українки з нагоди 150-ліття з дня її народження


26 02 2021
Глава ПЦУ звершив панахиду на могилі Лесі Українки з нагоди 150-ліття з дня її народженняМитрополит Київський і всієї України Епіфаній, глава ПЦУ, 25 лютого 2021 року звершив панахиду на могилі визначної української письменниці та культурної діячки Лесі Українки з нагоди 150-ліття з Дня її народження. Разом з предстоятелем молилися настоятель храму Вознесіння Господнього, що на Байковому кладовищі, протоієрей Ярослав Кравець, викладачі і студенти Київської православної богословської академії, представники місцевої влади, громадські діячі та прості кияни, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Рomisna.info.

Наприкінці відправи митрополит звернувся до присутніх зі словом.

«Леся Українка є однією зі світочів нашої української держави, які надихають нас до подальшої боротьби за становлення України. Вона залишила для нас свої видатні твори, через які вона жива і сьогодні. Її словами багато українців надихаються боронячи цілісність і незалежність нашої держави, бо і вона була сильною і вольовою жінкою та засвідчила, що навіть попри хворобу і певні випробування можна досягати висот. Тому ми сьогодні підносимо молитви за спокій її душі тут, на цьому місці, де вона спочиває», – зокрема сказав владика.

Окрім того, предстоятель висловив думку про необхідність створення в центрі столиці пантеону пам‘яті видатних українських діячів.

«Ми повинні надихатися пам’яттю про наших славетних пращурів, бути мудрими й сильними та йти шляхом, який тут на землі приведе нас до повної перемоги, а у Царстві Отця небесного до отримання нетлінного вінця. Слава Ісусу Христу і Слава Україні», – підсумував митрополит Епіфаній.

Згодом він відвідав розташований неподалік храм Вознесіння Господнього.






Повернутися назад