Religion.in.ua > Україна > У Дніпрі презентували міжнаціональний та міжрелігійний календар України

У Дніпрі презентували міжнаціональний та міжрелігійний календар України


4 03 2021
У Дніпрі презентували міжнаціональний та міжрелігійний календар України У Дніпрі презентували унікальний міжнаціональний та міжрелігійний інтерактивний календар України. Про це в ефірі "Українського радіо Дніпро" у програмі “Тема дня” зазначили директор Українського інституту вивчення Голокосту “Ткума”, Музею “Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні” Ігор Щупак та його заступник Єгор Врадій, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Suspilne.media.

Також представили школу молодих екскурсоводів HistoryLabs для тих, хто цікавиться історією Дніпра. Ініціатором створення цих нововведень є музей “Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні”.


За словами Ігоря Щупака, календар на 2021 рік відображає українські національні та релігійні свята християн, мусульман та юдеїв України, а також розповідає про головні меморіальні дні, що вшановуються на державному рівні.

”У календарі ми намагалися показати, що важливе є для України, для української політичної нації в яку входять і етнічні українці, росіяни, євреї, поляки та представники інших спільнот, релігійних общин, конфесій. І це все ми зібрали в одному календарі, можливо це раніше не зустрічалося”, — зазначив Ігор Щупак.

При розробці цього календаря історики звернулися до календаря, який опублікований на сайті Верховної Ради, і знайшли там помилки. “Ми були здивовані, знайшовши там помилки. А деяких важливих дат в історії українського народу там взагалі не зазначено, зокрема забули про День пам'яті жертв голодоморів. Ми були вражені і звичайно вирішили виправити цю ситуацію. До Верховної Ради було надіслано листа”, – повідомив Єгор Врадій.

У міжнаціональному та міжрелігійному інтерактивному календарі України всі значущі дати позначені кольорами. Відсканувавши QR-код, можна побачити детальні описи подій.
З 14 березня розпочинає свою роботу школа молодих екскурсоводів “HistoryLabs.” У рамках школи будуть проходити інтерактивні заняття, присвячені психології екскурсійної діяльності та керування малими групами, історії Катеринослава-Дніпропетровська-Дніпра та інших міст регіону, мовні практикуми, спілкування з однодумцями тощо.

Навчально-практичний курс триватиме 6 місяців. Заняття відбуватимуться раз на тиждень. Приєднатися до навчання може будь-яка замотивована людина віком від 18 до 45 років. Головна умова – мотивація та бажання навчатися.

"По завершенню школи учасники, які успішно виконають програму, отримають офіційні сертифікати. Найкращі випускники матимуть можливість взяти участь у міжнародних освітніх проєктах Музею “Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні” спільно з провідними музеями Ізраїлю, Німеччини, Польщі”, – зазначили Ігор Щупак та Єгор Врадій.






Повернутися назад