Religion.in.ua > Україна > На Рівненщині громада п’ятидесятників відсвяткувала 95-річчя у новому домі молитви

На Рівненщині громада п’ятидесятників відсвяткувала 95-річчя у новому домі молитви


5 04 2021
На Рівненщині громада п’ятидесятників відсвяткувала 95-річчя у новому домі  молитви21 березня 2021 року в селі Велихів Володимирецького району відбулося урочисте зібрання з нагоди посвячення новозбудованого дому молитви, а також 95-річчя від заснування місцевої громади ХВЄ, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Сhve.org.ua.

Подякувати Богові та порадіти разом з церквою з’їхалося багато гостей, серед яких старші служителі братерства: старший єпископ Михайло Паночко, його перший заступник Анатолій Козачок, заступник старшого пресвітера Рівненського об’єднання Олександр Кузьмич та старший пастор церков ХВЄ Володимирецького району Степан Килюшик. Вони служили проповіддю Божого слова та разом з іншими пасторами звершили молитву посвячення сучасної споруди, яка є великим благословінням для місцевої церкви та всього села.

Урочисте зібрання відвідав також народний депутат України Віктор М’ялик, який доклав чимало зусиль для будівництва згаданого молитовного будинку.

Історія церкви села Велихів сягає столітньої давнини. Як і в усіх селах у цій місцевості, у Велихові проповідували євангелісти з сіл Тутовичі, Кричильськ і Городець. Від тих проповідей покаялися сім’ї Дениса Ісааковича Кічоли та його брата Тимофія Ісааковича Кічоли.

Громада самостійно проіснувала лише до 1947 р. Пресвітером до 1945 р. був Денис Кічола, після нього – С. Басік. Після його вбивства громаду зняли з реєстрації і приєднали до громади ЄХБ в селі Ромейки, куди люди ходили на служіння до 1964 р.

Станом на 1974 р. в зареєстрованій громаді ЄХБ в Ромейках було 39 членів із цього села, 8 – із с. Сварині, 26 – із с. Велихів і 2 із с. Антонівка. При цьому п’ятидесятники, які проживали у с. Велихів, лише рахувалися за громадою в с. Ромейки, але з 1964 р. проводили богослужіння окремо в себе в селі.

Зібрання, які проводили в зареєстрованій громаді в Ромейках, постійно відвідували представники влади для того, щоб слухати проповіді і аналізувати їх на предмет змісту. У звіті за 1982 р. зазначалося, що основними темами прослуханих проповідей були: про мир, покаяння грішників, дружба між народами. Також зазначалося, що проповідники притримуються біблійного тексту.

Після того, як у Велихах стали окремо проводити служіння, вирішили зробити спробу зареєструвати громаду. Однак із цим проханням була немала тяганина. Віруючі неодноразово намагалися отримати реєстрацію, та все ніяк не отримували схвальної відповіді. Так продовжувалося до 1987 р., коли, користуючись послабленням атеїстичного тиску, побудували власний молитовний будинок.

Нині ж, у 2021 році, відбулося посвячення вже нового будинку, більш просторого та зручного, який вміщав би усіх охочих. Служіння пресвітера у цій церкві здійснює Олексій Іванович Кічола.


Повернутися назад