Religion.in.ua > Україна > Проректор Українського католицького університету відвідав з дружнім візитом мечеть Львова

Проректор Українського католицького університету відвідав з дружнім візитом мечеть Львова


30 07 2021

Проректор Українського католицького університету (УКУ) Мирослав Маринович — відомий радянський дисидент, український правозахисник, член-засновник Української Гельсінської групи (УГГ) — у дні Курбан-байраму відвідав мечеть львівських мусульман, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Іslam.in.ua.

За словами імама Мурата Сулейманова, візит Мирослава Мариновича та його бажання розділити з мусульманами радість свята — це доказ атмосфери толерантности, міжрелігійної злагоди і співпраці, що панує в столиці Галичини.

— У нас з паном Мирославом склалися хороші відносини з дня відкриття ІКЦ, — розповів шейх Мурат. — Він був присутній на урочистостях з нагоди відкриття у червні 2015 року, назвавши ту подію «святом справжньої духовної свободи» й висловивши впевненість, що наш центр стане «школою духовного зростання у свободі». І нині нам було дуже приємно приймати такого гостя у стінах нашого ісламського культурного центру — розповісти про життя громади, про наші численні проєкти та програми. Було приємно чути з його вуст привітання з таким значущим для мусульман святом, як Курбан-байрам.

Імам зазначив, що зустріч з паном Мариновичем була надзвичайно тепла та дружня:

— Ми багато говорили про центр, він щиро цікавився нашою діяльністю, тими цілями й завданнями, які ми перед собою ставимо. Говорили про духовність і про нашу діяльність, спрямовану на зміцнення морально-етичного стану суспільства, про культурно-просвітні напрямки нашої роботи. Пан Мирослав акцентував увагу на тому, яка важлива духовна та освітня діяльність ісламського культурного центру та яка важлива є його присутність тут, у Львові. Адже все-таки ще дуже багато існує стереотипів, деякі люди через незнання побоюються мусульман і мають негативні почуття, але коли вони бачать, яку соціально-значущу діяльність провадить ІКЦ, настороженість зникає.

Велику увагу гість приділив питанню Криму та кримських татар, а завершення візиту отримав у подарунок книги: переклад Корану українською мовою, твори Мухаммада Асада «Шлях до Мекки», «Духовна спадщина» та «Неромантичний Схід», а також книгу про пророка Мухаммада (мир йому і благословення).

Як наголошує Мурат Сулейманов, ця зустріч не остання:

— Без сумніву, наш зв'язок буде підтримуватися, будемо відвідувати одне одного. Ми заручилися обіцянкою пана Мирослава, що він і надалі відвідуватиме наші заходи і з готовністю розгляне пропозиції щодо спільних проєктів, а також долучиться до реалізації наших проєктів.


Повернутися назад