Religion.in.ua > Україна > У Полтаві пастори й колишні наркозалежні просили СБУ не втручатися в роботу реабілітаційних центрів

У Полтаві пастори й колишні наркозалежні просили СБУ не втручатися в роботу реабілітаційних центрів


30 07 2021
У Полтаві 28 липня відбулися мотопробіг та акція перед СБУ на підтримку реабілітаційних центрів при релігійних громадах, які допомагають хворим на наркоманію та алкоголізм боротися із залежністю, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Рoltava.to.

Об 11-й годині учасники акції зібралися перед Управлінням СБУ у Полтавській області та вручили звернення про співпрацю. Керівник акції пастор маріупольської «Церкви добрих змін» Геннадій Мохненко подарував СБУ свою книгу «Непедагогічна поема» та повідомив:

— Якщо в реабілітаційний центр увірвуться силовики, то я приїду із сотнями машин, поки погони будь-якого майора, генерала, чи мантію судді не винесуть на блюдечці. Це попереджувальна акція.

Акція «Шлях Незалежних» проходить з 15 липня по 2 серпня в різних  регіонах України. Спочатку у містах проходить пробіг, а потім — прес-конференція та вручення звернень керівникам правоохоронних органів. Організатори акції хочуть привернути увагу до того, що десятки тисяч людей успішно проходять реабілітацію в християнських центрах різних конфесій, а силові структури проводять обшуки та не дають працювати.

Пастор релігійній громаді «Сучасна Християнська Церква» полтавець Євген Антонець повідомив:

— Це акція на підтримку реабілітаційних центрів, які займаються реабілітацією алкоголіків, наркоманів. У країні багато таких центрів при церквах і релігійних громадах. З християнських реабілітаційних центрів 80% людей повертаються до нормального життя. А якщо взяти державні соціальні центри, то менш як 10% повертаються. Останнім часом часто трапляються моменти, коли хтось пише скарги на центри й СБУ проводить перевірки. Потім все це розходиться у ЗМІ, які пишуть, що у закладах відбувається работоргівля. Неадекватні реабілітаційні центри є, навіть при релігійних громадах, але дуже часто правоохоронці без розбору втручаються. Зробили таку акцію, бо в них біля Маріуполя була така ситуація. Поїхали розбиратися, а там нормальний центр, а їх звинуватили, що вони експлуатують людей та заробляють на них кошти.

Нагадаємо, у Полтаві правоохоронці кілька разів навідувалися в реабілітаційний центр «Волна», що у пров. Вузькому, 1. Наприклад, у квітні 2018 року прокуратура та поліція Полтавської області виявили 60 осіб, які проходили курс реабілітації від наркотичної та алкогольної залежності. Третина з них заявила, що їх тримали проти волі. За версією слідства, люди не могли вийти на вулиці, на вікнах встановлені ґрати, а також вони не мали доступу до свіжого повітря. При цьому представник реабілітаційного центру заявляв, що правоохоронці тільки заважають реальному лікуванню людей.


Повернутися назад