Religion.in.ua > Україна > Старовинну церкву на Хмельниччині просять передати у власність громади

Старовинну церкву на Хмельниччині просять передати у власність громади


25 08 2021
Кам’янець-Подільською окружною прокуратурою до суду подано заяву про передачу у власність Чемеровецької територіальної громади пам’ятки архітектури національного значення. Це культова споруда – дерев’яна Свято-Дмитрівська церква у с. Залуччя, яка збудована у 1738 році та є об’єктом безхазяйного нерухомого майна, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Ngp-ua.info.
Церква побудована на мурованому фундаменті, трьохзрубна, однобанна, інформує Вікіпедія. Всі три зруби прямокутні за планом та орієнтовані з заходу на схід. В 1872 до західної частини був домурований ґанок. Центральний зруб найширший, переходить за допомогою клинів-парусів в підкупольний простір та восьмерик барабану під куполом. Зверху бані знаходиться ліхтарик з маківкою. В середині церкви зруби поєднані арками. Над входом в бабинець знаходяться хори. Церква має також опасання. Пам’ятка мистецтва відноситься до подільської школи дерев’яної архітектури України.


Зазначається, що визначення власника будівлі сприятиме належному утриманню пам’ятки та забезпеченню охорони культурної спадщини.

Заява перебуває на розгляді у Чемеровецькому районному суді Хмельницької області.


Повернутися назад